
Ester Diklić pobjednica ex temporea 'Tvoj platno, tvoja priča'
Pobjednica Diklić osvojila je organizaciju samostalne izložbe u galeriji hotela Lovac tijekom 2026. godine.
22:00Prije 30 min30.06.2025
Poduzetnički inkubator Poreč je u suradnji s LAGUR-om „Istarski švoj“ održao informativnu radionicu za sve potencijalne nositelje projekata za Mjeru 2. “Ulaganje u prodajna mjesta, kušaone i nabava vozila za proizvode ribarstva i akvakulture s jedinstvenim vizualnim identitetom” iz Lokalne razvojne strategije u ribarstvu LAGUR-a “Istarski švoj”.
Sudionici su spoznali predmet natječaja koji se odnosi na ulaganja u prodajna mjesta, kušaone za proizvode ribarstva i akvakulture koristeći jedinstveni vizualni identitet, nabavu vozila i opreme za unaprjeđenje kratkog lanca opskrbe i prodaje lokalne svježe ribe i morskih organizama te lokalnih proizvoda ribarstva i akvakulture, razvoj digitalnih alata vezanih uz unaprjeđenje prodaje proizvoda ribarstva i akvakulture koristeći jedinstveni vizualni identitet, komunikacije i poslovanja u ribarstvu i akvakulturi, jačanje prepoznatljivosti i unaprjeđenje lokalnih proizvođača i proizvoda ribarstva i akvakulture; raspoloživa sredstva (najniži iznos po projektu iznosi 15.000 EURA u protuvrijednosti u kunama, a najviši iznos po projektu iznosi 220.000 EURA u protuvrijednosti u kunama), prihvatljive prijavitelje, postupak podnošenja prijava te odredbe Pravilnika za dodjelu obilježja jedinstvenog vizualnog identiteta ribarskim područjima, lokalnim proizvođačima, proizvodima i uslugama u sektoru ribarstva izrađenog kroz Mjeru 1. iz LRSR.
Ukupni raspoloživi iznos sredstava je 455.000 EURA u protuvrijednosti u HRK, a prijave projekata podnose se od 10. kolovoza 2020. do 10. rujna 2020.
Tekst Natječaja, natječajnu dokumentaciju i dodatne informacije možete pronaći na internetskim stranicama LAGUR-a „Istarski švoj“ na sljedećoj poveznici: https://lagur-istarskisvoj.hr/natjecaji/aktivni-natjecaji/natjecaj-za-mjeru-2-ulaganje-u-prodajna-mjesta-kusaone-i-nabava-vozila-za-proizvode-ribarstva-i-akvakulture-s-jedinstvenim-vizualnim-identitetom/
Glavina: Od 2019. godine prihodi od stranih turista u prvom tromjesečju narasli za gotovo 80%.
13:42Prije 8 h30.06.2025
Vlada je donijela Uredbu o visini trošarine na duhanske prerađevine i duhanske proizvode koja stupa na snagu 1. srpnja ove godine i kojom se te trošarine povećavaju.
06:45Prije 15 h30.06.2025
Aktualna istraživanja pokazuju da u Hrvatskoj 37.9% odraslih i 38.1% mlađih odraslih osoba puši, a najviše ih je u dobnoj skupini između 25 i 35 godina.
09:05Prije 1 d29.06.2025
Ostavite komentar