Istarska policija istražuje slučajeve romantične prijevare i računalne prijevare prilikom trgovanja kriptovalutama, u kojima je 75-godišnja žena od siječnja do ožujka 2024. godine oštećena za više od 50.000 eura.
Naime, ženu je putem društvene mreže kontaktirao muškarac koji se predstavio kao vojnik iz Jemena te su tijekom dopisivanja uspostavili romantični odnos.
Policijski službenici osumnjičene su uhitili 14. travnja na području Garešnice te su nad njima proveli kriminalističko istraživanje i jutros ih priveli u pritvorsku jedinicu Policijske uprave istarske.
Policija utvrđuje okolnosti ovog događaja te ujedno poziva građane da budu oprezni u komunikaciji s nepoznatim osobama te da im ne uplaćuju olako svoj novac.
10:05Prije 82 d22.02.2026
Iskazujući joj ljubav, nepoznati muškarac zadobio je njeno povjerenje te mu je ona u nekoliko navrata uplatila više desetaka tisuća eura na račune, a sve poradi realizacije njegovog dolaska u Hrvatsku i zajedničkog života.
Nesretna žena u istom vremenskom razdoblju postala je žrtva investicijske prijevare prilikom trgovine kriptovalutama kada ju je kontaktirala osoba koja se predstavila kao menadžer za ulaganja u kripto valute.
Navodni menadžer doveo ju je u zabludu da je ostvarila dobit od ulaganja u kripto valute u iznosu od 10.000 eura, radi čega mu je žena ustupila svoje osobne i bankovne podatke te je u njezino ime obavljao uplate i isplate s bankovnih računa u njenom vlasništvu.
Turistička sezona već se osjeća na tržištu rada u Istri. Broj zaposlenih u obrtu i slobodnim profesijama tijekom ožujka porastao je na više od 18 tisuća, a najveći rast bilježi sektor ugostiteljstva i smještaja.
Povratak drugih zimskih praznika u veljači ponovno je otvorio raspravu među ravnateljima škola. Dok dio traži objedinjene praznike, ravnatelj rovinjske škole Bojan Burić upozorava da se odluke donose bez ozbiljnih analiza i prekasno za kvalitetno planiranje nastave.
Unatoč svim parametrima i mogućnostima modernog vremena, rutina svakodnevice je nemilosrdna, vrijeme unutar likova kao da stoji, a izvan njih svijet nevjerojatnom brzinom mijenja svakim danom svoje obličje.
Kako ističe, najveći izazovi nisu bili samo ekstremni vremenski uvjeti i susreti s medvjedima i čegrtušama, već i odvojenost od obitelji te psihološki aspekt dugotrajnog samotnog putovanja.
Iz policije su uputili apel svim navijačima i gledateljima da poštuju pravila organizatora te upozorenja i naredbe policijskih službenika kako bi utakmica protekla u sigurnom i sportskom ozračju.
Vozač je isključen iz prometa te mu prijete sankcije zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama i Zakona o obveznim osiguranjima u prometu.
Prometna nesreća se dogodila kada je 30-godišnjak pod utjecajem alkohola od 1.85 promila upravljao automobilom, pulske registracijske oznake te je u zavoju zbog neprilagođene brzine izgubio nadzor nad vozilo,, sletio izvan kolnika i udario u stupove ulične rasvjete i prometni znak.
Poznat je uzrok velikog požara koji je u srijedu navečer izbio u centru Rovinja, a u kojem je teško ozlijeđen 72-godišnjak. Očevidom je utvrđeno kako je do požara došlo zbog kvara na električnim instalacijama kabla postavljenog uz strop drvene konstrukcije.
Policija je uhitila muškarca te mu je zbog prekršaja iz Zakona o osobnoj iskaznici, Zakona o sigurnosti prometa na cestama, Zakona o suzbijanju zlouporabe droga i Zakona o nabavi i posjedovanju oružja građana izrečena novčana kazna muškarcu je izrečena novčana kazna 2.113 eura.
Rovinjska policija istražuje 56-godišnjeg državljanina Bosne i Hercegovine kojeg sumnjiči da je njemački bračni par prevario za čak 250 tisuća eura obećavajući im povoljniju gradnju kuća u Istri.
Zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama policija je predložila sudu kaznu zatvora do 60 dana i zaštitnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od deset mjeseci.