
Građani u Rovinju, Puli i Umagu dragovoljno predali oružje i streljivo
10:53Prije 68 d06.02.2025
Postupajući temeljem naloga nadležnog suda, istarska policija je 21. veljače obavila pretragu doma i drugih prostorija na području Buja i Momjana u vlasništvu 58-godišnjaka i 57-godišnjaka.
Prilikom pretrage, kod 58-godišnjaka je pronađen prigušivač pucnja za vatreno oružje koji je svrstan u kategoriju zabranjenog vatrenog oružja te je njegovo nabavljanje i posjedovanje građanima zabranjeno. Poradi navedenog, protiv njega se podnosi kaznena prijava za kazneno djelo nedozvoljeno posjedovanje, izrada i nabavljanje oružja i eksplozivnih tvari.
10:53Prije 68 d06.02.2025
Prilikom pretrage objekta u vlasništvu 57-godišnjaka, utvrđeno je kako oružje i streljivo nije čuvao zaključano u sefu na mjestu prebivališta, čime je počinio prekršaj iz Zakona o nabavi i posjedovanju oružja građana te se protiv njega pokreće prekršajni postupak pred nadležnim sudom.
Građani koji žele predati oružje, ne trebaju donositi oružje u policijsku postaju, već mogu nazvati policiju na broj 192 te će na njihovu kućnu adresu doći stručni policijski službenici koji će takvo oružje preuzeti na siguran način.
13:04Prije 21 h15.04.2025
Dolaskom do raskrižja s Flavijevskom ulicom i Šetalištem Nella Milottija, vozačica se pješačkom prijelazu nije približavala sigurnosnom brzinom te je udarila u 54-godišnju ženu, koja je prelazila kolnik preko obilježenog pješačkog prijelaza.
12:11Prije 22 h15.04.2025
Radi počinjenja prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, sud je 45-godišnjaku izrekao kaznu zatvora od 20 dana i novčanu kaznu od 880 eura, a kako se radi o recidivistu koji je već pravomoćno kažnjavan, trajno mu je oduzet i automobil te on postaje vlasništvo Republike Hrvatske.
19:00Prije 1 d14.04.2025
Radi počinjenja prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, policija je podnijela optužni prijedlog nadležnom sudu, koji je muškarcu izrekao novčanu kaznu od 780 eura.
16:08Prije 1 d14.04.2025
Ulaskom u raskrižje bez zaustavljanja i nepoštivanja prednosti prolaska, nastavio je vožnju ulijevo, ne propustivši pritom vozila koja su se kretala cestom s prednošću.
15:12Prije 1 d14.04.2025
Porečka policija istražuje slučaj prijevare 78-godišnjakinje koja je oštećena za više stotina eura.
12:37Prije 1 d14.04.2025
Vozač nije bio vezan sigurnosnim pojasom te je prevozio dijete na prednjem sjedalu bez posebne sigurnosne sjedalice ili postolja. Obavljenim alkotestiranjem potvrdila se sumnja policijskih službenika te je alkotest pokazao kako 41-godišnjak upravlja automobilom pod utjecajem alkohola od 1.94 promila
11:27Prije 1 d14.04.2025