
Gracijela Putina sa svojim "Ča" putuje na Krk
Svestrana Gracijela Putina iz Brajkovića sudjeluje na pjesničkom susretu sa svojom pjesmom ''Samo još jedan dan''.
22:00Prije 5 h23.03.2025
USKOK će sucu istrage Županijskog suda u Rijeci predložiti određivanje istražnog zatvora protiv prvookrivljenika.
USKOK je, na temelju kaznene prijave Policijske uprave istarske, donio rješenje o provođenju istrage protiv dvojice hrvatskih državljana u dobi od 35 i 34 godina zbog osnovane sumnje na počinjenje kaznenih djela zlouporabe položaja i ovlasti, krivotvorenja službene ili poslovne isprave te poticanja na zlouporabu položaja i ovlasti.
Osnovano se sumnja da je I. okr., kao policijski službenik u Policijskoj postaji u Poreču, u razdoblju od 30. kolovoza do 8. rujna 2023., pristao na traženje II. okr. da mu pribavi podatke koje na legalan način ne može pribaviti i koji su mu nedostupni.
Tako je I. okr., koristeći položaj policijskog službenika i osobno poznanstvo s drugim policijskim službenicima, u više navrata neovlašteno tražio provjere istovjetnosti, trajanja i učestalosti komunikacija s određenim elektroničkim komunikacijskim adresama, pri čemu je u zahtjeve za odobrenje za provjeru tih podataka navodio neistinite razloge.
Nadalje se osnovano sumnja da je I. okr., u istom svojstvu, 23. ožujka 2024. i 15. travnja 2024., također na traženje II. okr., neovlašteno u više navrata izvršio uvid u Informacijski sustav i druge evidencije Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske, nakon čega je podatke koje je na taj način utvrdio posredno prenio II. okr. koji se tada nalazio u Zatvoru u Puli, a koje podatke II. okr. nije mogao pribaviti na legalan način.
USKOK će sucu istrage Županijskog suda u Rijeci predložiti određivanje istražnog zatvora protiv prvookrivljenika.
Kontrolom je utvrđeno kako vozač upravlja automobilom za vrijeme kada mu je izrečena zaštitna mjera zabrane upravljanje vozilima „B“ kategorije, a kod sebe nije posjedovao ni vozačku dozvolu.
12:00Prije 15 h23.03.2025
Policijski službenici poduzimaju mjere i radnje u cilju pronalaska počinitelja.
10:21Prije 17 h23.03.2025
Unesrećeni je po djelatnicima Hitne medicinske pomoći prevezen u pulsku bolnicu gdje je zadržan na daljnjem liječenju.
09:29Prije 17 h23.03.2025
Nesretni muškarac je, iz zasad neutvrđenih razloga, pao sa zida visine oko pet metara iznad parkirališta Karolina u Puli na asfaltirano parkiralište podno zida.
09:05Prije 18 h23.03.2025