Pula: U trgovini na Stoji muškarcu ukraden novčanik, ostao bez nekoliko tisuća eura
Policija upozorava građane da pripaze na svoje stvari jer je dovoljna i mala neopreznost da netko postane žrtvom džepne krađe.
PU istarska
8 Travanj 2025 I 10:18
Ilustracija, Slavko Midzor/PIXSELL
Policija traga za počiniteljem koji je 7. travnja oko 12 sati u trgovini na Stoji, iz torbice otuđio novčanik s osobnim dokumentima i bankovnim karticama, čime je oštetio 49-godišnjeg njemačkog državljanina za nekoliko tisuća eura.
Policija upozorava građane da pripaze na svoje stvari jer je dovoljna i mala neopreznost da netko postane žrtvom džepne krađe.
Osumnjičeni je otuđio televizore, kontejnere za vodu, cjepač drva, prehrambene namirnice i druge predmete, čime je pravnu osobu iz Zagreba oštetio za više tisuća eura.
"Budite oprezni i poduzmite osnovne mjere kojima možete zaštiti svoju imovinu", poručili su iz PU istarske.
11:59Prije 356 d13.03.2025
Džepne krađe najčešće se događaju na mjestima gdje se kreće veći broj ljudi pa tako kradljivci koriste gužve u sredstvima javnog prijevoza, u ugostiteljskim objektima, trgovačkim centrima, čekaonicama, zdravstvenim ustanovama, na tržnicama, raznim javnim okupljanjima, plažama i drugim ''prometnim'' mjestima.
Počinitelji mogu biti i žene i muškarci, starije i mlađe osobe, a uglavnom rade u skupinama - jedna osoba odvlači pozornost, dok druga zavlači ruku u džep ili torbicu i izvlači novčanik te ga predaje trećoj osobi, koja potom nestaje u gužvi.
Projekt je proveden u neposrednoj blizini Arene, unutar zaštićene kulturno-povijesne cjeline, što je zahtijevalo prethodno odobrenje nadležne područne konzervatorske službe te osiguranje arheološkog nadzora tijekom izvođenja radova.
''Demokracija počiva na povjerenju, a povjerenja nema bez točnih i transparentnih podataka. Vrijeme je da se ovaj problem prestane gurati pod tepih i da svaki glas u Hrvatskoj konačno vrijedi jednako“, zaključila je Sanja Radolović.
Riječ je o umjetniku koji je redefinirao globalnu house scenu, osvojio je Grammy nagradu 2023. godine za najbolji dance/electronic album s albumom Subconsciously, te tako postao prvi afrički umjetnik kojem to uspjelo.
''Mislim da tu svi trebamo biti svjesni činjenice da nastavak ovog trenda definitivno može donijeti loše rezultate, a to je ono što želimo izbjeći“, rekao je Ćorić.
Pet osoba uhićeno je nakon opsežne policijske akcije zbog sumnje da su na području Pule i Istre organizirano nabavljali i preprodavali heroin. Istražitelji sumnjaju da je skupina u razdoblju od ožujka 2025. do ožujka 2026. prodala oko dva kilograma heroina i pritom zaradila oko 70.000 eura.
Labinska policija prijavila je 61-godišnjaka koji je u Vinežu bijelom bojom ispisivao grafite po trafostanici i time prouzročio materijalnu štetu od više stotina eura.
Policija upozorava građane da ne nasjedaju na pokušaje prijevara te podsjeća kako službene institucije, uključujući bolnice, nikada telefonskim putem ne traže novac, nakit ili druge vrijednosti.
Rovinjska policija zaustavila je 57-godišnjeg vozača koji je tijekom kontrole čak pet puta bezuspješno pokušao napuhati alkometar, nakon čega je odbio testiranje i završio na sudu.
Istarska županija među područjima je obuhvaćenima novom akcijom USKOK-a i policije, koja se zbog sumnje na koruptivna kaznena djela jutros istodobno provodi u više dijelova Hrvatske, a neslužbeno se doznaje da je pod povećalom i dio sustava HEP-a.
Na križanju Zagrebačke ulice i Ulice svetog Mihovila u Puli jutros je automobil na pješačkom prijelazu udario osobu u invalidskim kolicima, a policija na mjestu događaja provodi očevid i utvrđuje okolnosti nesreće.