Prometna nesreća kod Rovinja: Oboje prešli u suprotne trake
Zbog međusobnog odstupanja od propisane vožnje unutar prometnih traka došlo je do kontakta između dva vozila.
PU istarska
14 Travanj 2025 I 08:17
Foto: IstraINIlustracija
U petak, 11. travnja 2025. godine oko 11:20 sati na županijskoj cesti 5095, u Rovinju, dogodila se prometna nesreća s materijalnom štetom u kojoj su sudjelovala dva vozila – teretni i osobni automobil.
Prema informacijama iz Policijske uprave istarske, nesreća se dogodila na preglednom zavoju u lijevo, na oko 4. kilometru spomenute ceste.
U Rovinju je jutros 87-godišnji vozač izgubio nadzor nad automobilom u kružnom toku u Ulici Aleja Ruđera Boškovića te sletio s ceste i udario u stablo, no srećom, u nesreći nitko nije ozlijeđen.
Očevidac javlja kako se uz cestu nalazi oštećeni osobni automobil. "Razbijena je prednja strana vozila, a uz njega se nalazi i kotač koji je otpao", poručuje.
17:33Prije 74 d02.09.2025
Teretnim vozilom upravljala je 66-godišnja hrvatska državljanka koja se, dolaskom do zavoja, nije kretala sredinom svoje prometne trake, već je u jednom trenutku prešla ulijevo. Istovremeno, osobnim automobilom u suprotnom smjeru upravljao je 28-godišnji državljanin Kosova, koji također nije zadržao vozilo unutar svoje trake, već je također skrenuo ulijevo.
Zbog međusobnog odstupanja od propisane vožnje unutar prometnih traka došlo je do kontakta između dva vozila. Na sreću, u nesreći nije bilo ozlijeđenih osoba, već je zabilježena samo materijalna šteta.
Vozač bicikla zadobio je lake tjelesne ozljede, dok je na vozilu i biciklu nastala materijalna šteta. Policija podsjeća vozače da poštivaju prometne propise i obavezno propuste sva vozila koja imaju prednost prolaska, kako bi se spriječile ovakve nesreće.
Vozač nije držao potrebit razmak dok se kretao iza automobila, srbijanskih registracijskih oznaka, kojim je neposredno ispred njega upravljao 34-godišnji srbijanski državljanin, a koji je zbog gužve u prometu usporavao brzinu kretanja, pa je udario u njegov stražnji dio.
11:14Prije 79 d28.08.2025
Policija je na mjestu događaja obavila očevid te će protiv sudionika biti poduzete odgovarajuće mjere sukladno prometnim propisima.
Drugi dan 19. Dana mladog maslinovog ulja u Vodnjanu donio je rekordan broj izlagača, vrhunska mlada ulja snažnog sortnog karaktera te bogat kulinarski program u kojem su chefovi i entuzijasti pred punim kuhinjama demonstrirali maštovita jela s istarskim uljima.
Gradska knjižnica Rovinj u petak, 21. studenoga 2025. u 18 sati organizira književnu večer s autoricom Mensurom Burridge, koja će predstaviti svoj u knjigu „Mi, djeca Sarajeva – We, the children of Sarajevo“, potresno dokumentarno-literarno djelo o djetinjstvu i školovanju tijekom opsade Sarajeva
Ukupan iznos neizvršenih osnova za plaćanje poslovnih subjekata, evidentiran u Očevidniku redoslijeda osnova za plaćanje, iznosio je 669,1 milijun eura (glavnica), što je za 10,3 milijuna eura (1,5%) manje nego u rujnu 2025. i 6,4 milijuna eura (0,9%) manje nego u listopadu 2024. godine.
Pulska je policija uhitila 28-godišnjeg državljanina Kosova kojeg sumnjiči da je u jednom ugostiteljskom objekto razni inventar te pritom počinio materijalnu štetu od više stotina eura, zbog čega protiv njega slijedi kaznena prijava.
U prometnoj nesreći kod Pićna ozlijeđen je 72-godišnji muškarac, nakon što je na njegov zaustavljeni automobil zbog kvara naletio drugi vozač. Policija i dalje utvrđuje sve okolnosti događaja.
Vozač je zatečen sinoć u Puli kako upravlja automobilom s gotovo tri promila alkohola u krvi, zbog čega je odmah smješten u posebne prostorije policije i kažnjen novčanom i zaštitnom mjerom.