Prizemna građevina bez dozvole niknula na zaštićenom području kod Rovinja
Kako je protivno propisima gradio na području koje je od posebnog interesa za državu, protiv njega se podnosi kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu redovnim putem.
PU istarska
22 Svibanj 2025 I 12:18
IstraINArhiva, ilustracija
Rovinjska je policija dovršila kriminalističko istraživanje nad 42-godišnjim bosanskohercegovačkim državljaninom te je utvrdila sumnju da je počinio kazneno djelo protupravna gradnja.
Muškarca se sumnjiči da je kao plodouživatelj, na poljoprivrednom zemljištu na području Rovinja koje se nalazi unutar granica zaštićenog obalnog područja mora Natura 2000, a koje zemljište je u vlasništvu 44-godišnjaka, u razdoblju od studenog 2023. do prosinca 2024. godine, izgradio prizemnu građevinu.
Protupravno je i bez dopuštenja izveo više građevinskih radova u vidu gradnje temeljne betonske ploče te radove ograđivanja zemljišta i nasipavanja šljunčanog pristupa betonskoj ploči, bez potrebnih dozvola.
Muškarac je na katastarskoj čestici koja se nalazi unutar granica zaštićenog obalnog pojasa i krajolika, a koje područje se nalazi izvan građevinskog područja, protupravno i bez dopuštenja izveo više građevinskih radova.
10:49Prije 43 d08.05.2025
Kako je protivno propisima gradio na području koje je od posebnog interesa za državu, protiv njega se podnosi kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu redovnim putem.
Jačanje imunološkog sustava ne započinje s pojavom prvih simptoma bolesti, već mnogo ranije. Najvažniji temelji otpornosti su kvalitetan san, pravilna prehrana i redovita tjelesna aktivnost.
Nakon više od tri desetljeća, večeras je u Pulu stigao prvi putnički vlak koji izravno povezuje Zagreb i Pulu preko Ljubljane, čime je svečano obilježen povratak željezničke linije koja će prometovati petkom i nedjeljom.
„Pepeljara u ruke, opušak u nju – more će ti biti zahvalno“, moto je ovo hvalevrijedne akcije kojom se želi potaknuti građane da promijene loše navike kako bi naše plaže bilo što čišće.
Kako nam je potvrđeno iz Operativno-komunikacijskog centra policije, zapalila se garaža, a na teren su odmah upućeni vatrogasci Javne vatrogasne postrojbe Pula.
Policijska uprava istarska upozorava građane da budu oprezni te da pripaze putem kojih oglasa i internetskih stranica pronalaze stanove ili drugi smještaj. Dobro je provjeriti putem otvorenih izvora tko je vlasnik stana i je li to osoba koja ga oglašava.
Mladiću je vozačka dozvola ukinuta prošle godine, a tek iduće godine može ponovno pristupiti polaganju vozačkog ispita, no to ga nije zaustavilo da ponovno sjedne za upravljač automobila i ugrožava promet.