Policija kod Umaga zaustavila krijumčare migranata: Uhićena dvojica
Provedenim kriminalističkim istraživanjima utvrđeno je kako su dvojica bosanskohercegovačkih državljana iz koristoljublja prevozili strane državljane koji su nezakonito ušli na područje Republike Hrvatske do odredišta u zapadnim europskim državama.
Policijski službenici Policijske postaje Umag-Umago s ispostavom Buje-Buie proveli su kriminalističko istraživanje nad dvojicom državljana Bosne i Hercegovine u dobi od 20 i 22 godine te su utvrdili sumnju da je dvojac počinio kazneno djelo Protuzakonito ulaženje, kretanje i boravak u Republici Hrvatskoj, drugoj državi članici Europske unije ili potpisnici Šengenskog sporazuma iz članka 326. Kaznenog zakona.
Naime, 25. svibnja policijski službenici zaustavili su dva automobila zbog sumnje na krijumčarenje ljudi. Prvim automobilom, splitske registracijske oznake, upravljao je 20-godišnji bosanskohercegovački državljanin, a koji je u automobilu prevozio strane državljane.
Provedenim kriminalističkim istraživanjima utvrđeno je kako je 41-godišnjak iz koristoljublja prevozio strane državljane koji su nezakonito ušli na područje Republike Hrvatske do odredišta u zapadnim europskim državama.
13:06Prije 357 d08.07.2025
Drugim automobilom, bosanskohercegovačke registracijske oznake, upravljao je 22-godišnji bosanskohercegovački državljanin koji je također prevozio strane državljane.
Provedenim kriminalističkim istraživanjima utvrđeno je kako su dvojica bosanskohercegovačkih državljana iz koristoljublja prevozili strane državljane koji su nezakonito ušli na područje Republike Hrvatske do odredišta u zapadnim europskim državama.
Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja, 26. svibnja, policijski službenici su osumnjičene osobe uz kaznene prijave predali u pritvorsku jedinicu Policijske uprave istarske, dok se prema stranim državljanima postupalo prema Zakonu o međunarodnoj i privremenoj zaštiti.
Galerija HDLU-a Istre u petak otvara skupnu izložbu "DESET", koja okuplja deset autora različitih generacija i umjetničkih poetika. Posjetitelje očekuju radovi koji kroz različite stilove i medije propituju odnos memorije, iskustva i suvremenog umjetničkog izraza.
Pred Hrvatskom je novi ogled s Portugalom, reprezentacijom protiv koje je dosad odigrala nekoliko vrlo zanimljivih utakmica. Donosimo pregled svih međusobnih susreta i statistiku koja otkriva tko je uspješniji.
Žminj će i ovog ljeta posjetitelje povesti na jedinstveno putovanje kroz svoju povijest, tradiciju i gastronomiju. Besplatna interpretacijska tura "Žminjska štuorija" ponovno donosi autentične priče, degustacije lokalnih delicija i susrete s bogatom baštinom središnje Istre.
Društvene mreže odavno su prestale biti samo mjesto povezivanja i razmjene mišljenja. Sve češće postaju prostor u kojem se bez imalo odgovornosti širi mržnja, prijeti i poziva na nasilje, a granica između virtualnog i stvarnog svijeta pritom postaje sve tanja.
Središnje mjesto programa zauzet će pjesnički recital u kojem će, uz lokalne autore, sudjelovati i učenici rovinjskih škola, dobitnici nagrada za svoje pjesničke radove.
Kod odmorišta Bale danas je došlo do požara na osobnom automobilu. Dojava o događaju zaprimljena je u 15:51 sati, a na intervenciju su odmah upućena dva vozila i četiri vatrogasca Javna vatrogasna postrojba Rovinj koji su požar brzo stavili pod nadzor i ugasili.
Postaja prometne policije Pula-Pola u srijedu, 1. srpnja, provest će preventivno-represivnu akciju usmjerenu na korištenje mobitela tijekom vožnje i vezanje sigurnosnog pojasa. Akcija će trajati od 6.30 do 12.30 sati.
U prometnoj nesreći koja se jučer dogodila na državnoj cesti D-48 kod Tinjana teško je ozlijeđen 70-godišnji vozač koji je, prema policiji, nepropisnim pretjecanjem izazvao sudar. Lakše je ozlijeđeno i dijete koje se nalazilo u jednom od vozila.
Teške tjelesne ozljede zadobio je 52-godišnji motociklist u prometnoj nesreći koja se jučer ujutro dogodila na cesti D-66 kod Marčane, nakon što je u njega naletio automobil kojim je upravljao 24-godišnjak.
Policija je utvrdila nove okolnosti tragedije u okolici Buzeta u kojoj je život izgubio 13-godišnji dječak. Kobne ozljede zadobio je nakon pada s neregistriranog motocikla kojim je upravljao bez vozačke dozvole i bez zaštitne kacige.
Tijekom proteklog vikenda istarske su plaže ponovno bile na meti lopova – policija je evidentirala čak šest krađa, a među oštećenima su uglavnom strani državljani kojima su nestali novčanici, mobiteli i druge vrijedne stvari.
Tijekom proteklog vikenda na području Istarske županije dogodilo se 20 prometnih nesreća u kojima je ozlijeđeno 12 osoba. Policija je pritom evidentirala više od 300 prometnih prekršaja, a posebno zabrinjava velik broj vozača električnih romobila koji nisu nosili zaštitnu kacigu.