Novigrad: Sakrio drogu u čarapu, a nakon što je zaustavljen pokušao progutati dokaz
Pronađena droga je oduzeta, a radi počinjenja prekršaja iz Zakona o suzbijanju zlouporabe droga, policija je muškarcu izrekla novčanu kaznu u iznosu od 663 eura.
Policijski službenici Policijske postaje Umag-Umago s ispostavom Buje-Buie zaustavili su jučer oko 23 sata u Ulici Mirna u Novigradu automobil, pulske registracijske oznake, kojim je upravljao 48-godišnjak.
Prilikom policijskog postupanja muškarac je u jednom trenutku izvadio iz čarape vrećicu s nepoznatim sadržajem te ju je stavio u usta.
Policija je pronašla više pakiranja s ukupno 3.250,2 grama amfetamina, 3.645,5 grama marihuane te novac u vrijednosti više tisuća eura za koji se sumnja da potječe od prodaje droge. Policijski službenici pronašli su i mobitele, revolver marke Magnum cal. 357 te opremu za proizvodnju droge.
Prilikom policijskog postupanja muškarac je policijskim službenicima dao lažne podatke. Kod sebe nije imao niti jedan dokument s fotografijom, ali je usporedbom otisaka papilarnih linija potvrđeno da se radi upravo o traženom bjeguncu.
11:48Prije 62 d31.10.2025
Policijski službenik izdao mu je naredbu da izvadi vrećicu, no muškarac se oglušio na to te se počeo udaljavati od vozila, na što je policijski službenik krenuo za njim i primijenio nad 48-godišnjakom sredstva prisile.
Iako je muškarac nastavio s pružanjem aktivnog otpora, policijski službenici svladali su ga te je izbacio vrećicu iz usta.
Kod vozača je pronađeno i šest ručno motanih cigareta ukupne težine 11,9 grama mješavine duhana i marihuane. Muškarac je poradi bojazni da će nastaviti sa činjenjem prekršaja uhićen te će tijekom dana biti predan na nadležni sud.
Na području Poreča akcija će se provoditi u vremenu od 22 sata do 4 sata ujutro, dok će se na širem pulskom području akcija provoditi od 22 sata do 6 sati ujutro.
09:04Prije 124 d30.08.2025
U vrećici su se nalazila dva manja paketića s ukupno 2.2 grama amfetamina.
Pronađena droga je oduzeta, a radi počinjenja prekršaja iz Zakona o suzbijanju zlouporabe droga, policija je muškarcu izrekla novčanu kaznu u iznosu od 663 eura.
Policijski službenici ponudili su muškarcu i testiranje na prisutnost droge u organizmu, no on je to odbio tako da mu je radi počinjenja prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama izrečena novčana kazna u iznosu od 1.320 eura, kao i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od tri mjeseca.
Novogodišnja noć na području Istre protekla je u veselom i sigurnom ozračju, bez težih narušavanja javnog reda i mira, kaznenih djela, stradavanja u prometu ili ozljeda prilikom korištenja pirotehnike, izvijestila je policija, istaknuvši da je zabilježen tek jedan incident u Poreču.
Od danas, 1. siječnja, na snazi je lovostaj na srdele u cijelom ribolovnom moru Hrvatske, a ribolov plivaricama srdelarama privremeno se obustavlja na razdoblje od 30 dana.
Muškarca se sumnjiči da je u noći sa 11. na 12. listopada u Anticovoj ulici u Puli namjerno oštetio retrovizor na automobilu, pulskih registracijskih oznaka, u vlasništvu 39-godišnjakinje i pričinio joj manju materijalnu štetu.
Osumnjičeni su po dovršetku kriminalističkog istraživanja, 30. prosinca u predvečernjim satima, privedeni u pritvorsku jedinicu Policijske uprave istarske, uz kaznenu prijavu koja se dostavlja nadležnom državnom odvjetništvu. Policijski službenici nastavljaju provoditi kriminalističko istraživanje.
Policija je uhitila osobe povezane s napadom na dvojicu državljana Nepala na području Monte Zara te s napadom na taksiste u Laginjinoj ulici, a prema navodima iz Policijske uprave istarske riječ je o istim počiniteljima nad kojima je u tijeku kriminalističko istraživanje.