Jurnjava na ipsilonu od Vodnjana prema Puli: Osim brzine, vozač odbio test na droge - UHIĆEN!

Policija je za prometnog recidivista zatražila izricanje kazna zatvora u trajanju od 120 dana, novčane kazne od 260 eura te izricanje mjera trajnog oduzimanja automobila i izricanja zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilima B kategoirije u trajanju od 13 mjeseci.

PU istarska

6 Lipanj 2025 I 13:06

Jurnjava na ipsilonu od Vodnjana prema Puli: Osim brzine, vozač odbio test na droge - UHIĆEN!
Foto: IstraIN

Pulska prometna policija je jučer, 5. lipnja, oko 19.15 sati na kolniku A9 iz smjera Vodnjana u smjeru Pule, za upravljačem automobila pulskih registracijskih oznaka zatekla 58-godišnjaka.

Kontrolom je utvrđeno da muškarac automobilom upravlja brzinom od 161 km/h, gdje je prometnim znakom brzina kretanja ograničena na 110km/h za vrijeme dok mu je vozačka dozvola oduzeta zbog neobavljanja izvanrednog liječničkog pregleda.

Muškarcu je ponuđeno preliminarno testiranje na prisutnost opojnih droga, što je izričito odbio.

Vozač je uhićen te će tijekom današnjeg dana biti predan na nadležni sud.

Policija je za prometnog recidivista zatražila izricanje kazna zatvora u trajanju od 120 dana, novčane kazne od 260 eura te izricanje mjera trajnog oduzimanja automobila i izricanja zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilima B kategoirije u trajanju od 13 mjeseci.