Poprilično pijan vozio u pješačkoj zoni u blizini plaže! Prijeti mu zatvorska kazna
36-godišnji državljanin Uzbekistana ponovno je zatečen u prekršaju vožnje pod utjecajem alkohola – ovog puta u pješačkoj zoni Hidrobaze, u neposrednoj blizini plaže, a dva dana ranije već je kažnjen zbog istog prekršaja.
IstraIN
10 Lipanj 2025 I 11:54
Foto: Grad Pula
Pulska prometna policija je 9. lipnja oko 20.20 sati u pješačkoj zoni na Hidrobazi zaustavila automobil, pulske registracijske oznake, kojim je upravljao 36-godišnji državljanin Uzbekistana, a koji je prije dva dana dobio veliku kaznu zbog istog prekršaja vožnje pod utjecajem alkohola.
Obavljenom kontrolom utvrđeno je da vozač upravlja automobilom pod utjecajem alkohola od čak tri promila, i to u pješačkoj zoni, odnosno u blizini plaže.
Zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama izrečene su im novčane kazne u iznosu od 1.320 eura i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od šest mjeseci.
Prilikom pregleda vozila utvrđeni su opasni nedostaci, odnosno utvrđeno je kako je vozač opteretio vozilo betonom iznad najveće dopuštene mase za oko 25%.
13:34Prije 181 d12.05.2025
Policijski službenici su ga uhitili i zadržali u posebnim prostorijama policijske postaje do prestanka djelovanja opojnog sredstva.
Zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, policija je podnijela optužni prijedlog nadležnom sudu te predložila izricanje kazne zatvora u trajanju do 30 dana, kao i zaštitnu mjeru zabrane korištenja strane vozačke dozvole na teritoriju Republike Hrvatske.
Protiv njega se zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama pokreće prekršajni postupak te mu prijetio novčana kazna od 1.320 eura i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od tri mjeseca.
Istarsko narodno kazalište u Puli za Noć kazališta 15. studenoga pripremilo je nekoliko događaja: U Dvorani Ciscutti gostuje Hrvatsko narodno kazalište Ivana pl. Zajca iz Rijeke s predstavom “Tri sestre, ja”, te izložbu Siniše Ilića “Probni studio” u Galeriji Vincent iz Kastva
Autorice koje zauzimaju važno mjesto na talijanskoj kulturnoj i literarnoj sceni u sajamskom programu Storie italiane predstavljaju se zahvaljujući partnerstvu Sajma s Talijanskim institutom za kulturu u Zagrebu, Zajednicom Talijana Pula i Talijanskom unijom.
Policijski službenik (26) iz Pule, izvan službe, u petak, 7. studenoga je iz službenog pištolja pucao u zrak, potom u vožnji prijetio 43-godišnjem kolegi te je uhićen i udaljen iz službe, dok se 33-godišnji suvozač sumnjiči da mu je pomagao prikriti tragove.
U šetnji ovim jedinstvenim područjem, zainteresirani posjetitelji, koji su se prethodno prijavili, moći će dobiti veliku količinu informacija uz stručno vodstvo djelatnika Ustanove.
Policija je u subotu, 8. studenoga na državnoj cesti D303 Rovinj – Rovinjsko Selozaustavila 62-godišnjaka s 1,98 promila alkohola. Isključen je iz prometa i zadržan do otrježnjenja, a slijedi mu 1.240 € kazne i šest mjeseci zabrane vožnje B kategorije.
U petak u Ulici Aleja 30. svibnja u Rovinju uz prijetnju pištoljem otuđen je novac od 42-godišnje djelatnice pravne osobe iz Rovinja koja je obavljala poslove skupljanja otpada.