Ni više ni manje nego dva promila! Vozač iz Pule skupo platio vožnju u pijanom stanju
Upravljanje vozilom pod utjecajem alkohola je težak prekršaj, a novčane kazne rastu ovisno o izmjerenoj količini alkohola u krvi, sve do 2.650 eura. Za razinu alkohola iznad 1.5 promila propisana je i kazna zatvora u trajanju do 60 dana.
PU istarska
12 Lipanj 2025 I 11:58
Foto: IstraIN
Pulska prometna policija je 11. lipnja oko 20.40 sati zaustavila automobil, pulske registracijske oznake, kojim je pod utjecajem alkohola od 1.99 promila upravljao 44-godišnjak.
Kako ne bi dalje ugrožavao sigurnost prometa, muškarac je isključen iz prometa i smješten u posebne prostorije policijske postaje do prestanka djelovanja opojnog sredstva.
Zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama izrečene su im novčane kazne u iznosu od 1.320 eura i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od šest mjeseci.
Zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama prijeti mu novčana kazna u iznosu od 3.570 eura, zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od tri mjeseca te šest negativnih bodova.
12:41Prije 57 d03.06.2025
Zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama izrečena mu je novčana kazna u iznosu od 1.320 eura i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od tri mjeseca.
Upravljanje vozilom pod utjecajem alkohola je težak prekršaj, a novčane kazne rastu ovisno o izmjerenoj količini alkohola u krvi, sve do 2.650 eura. Za razinu alkohola iznad 1.5 promila propisana je i kazna zatvora u trajanju do 60 dana.
Prilikom pregleda vozila utvrđeni su opasni nedostaci, odnosno utvrđeno je kako je vozač opteretio vozilo betonom iznad najveće dopuštene mase za oko 25%.
Vozač je dobio i zaštitnu mjeru zabrane upravljanja vozilima B kategorije u trajanju od tri mjeseca.
12:10Prije 150 d02.03.2025
Uz novčane kazne izriču se zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom i negativni prekršajni bodovi, također ovisno o izmjerenoj količini alkohola u organizmu te broju ponavljanja prekršaja.,Isto tako, policija podsjeća građane da se vozač koji se odbije testirati na prisutnost alkohola ili ako mu je utvrđen udio alkohola u krvi viši od 1.5 promila, upućuje na izvanredan nadzorni zdravstveni pregled.
Na opasnosti od vožnje pod utjecajem alkohola policija neprestano upozorava. Već i male količine alkohola negativno utječu na sposobnost vozača, otežavaju mu zapažanje i usporavaju reakcije.
Vozač postaje neoprezan i sklon kršenju prometnih propisa, umanjuje opasnost i precjenjuje svoje vozačke sposobnosti. Često vozači misle da su sposobni za vožnju, bez obzira na to što su konzumirali alkohol, no bitno je podsjetiti da za vožnju pod utjecajem alkohola jednostavno nema opravdanja.
Četvorica novih osumnjičenika privedena su danas pred suca istrage u Puli zbog sumnje na sudjelovanje u brutalnom napadu na 19-godišnjeg Slovenca u Poreču.
Time je završen jedan od najsloženijih i najosjetljivijih zahvata uklanjanja podrtine iz teritorijalnih voda Republike Hrvatske, bez onečišćenja mora i morskog okoliša i bez troškova za Državni proračun.
Microsoft osniva nove inovacijske centre u Strasbourgu, usmjerene na proširenje dostupnosti višejezičnih podataka za razvoj AI sustava. Ovi centri će podržavati razvoj uključivijih velikih jezičnih modela (LLM-ova) koji bolje razumiju i odražavaju jezičnu raznolikost Europe.
Promet od trgovine na malo prehrambenim proizvodima zabilježio je mjesečni rast od 3,3 posto, dok je promet od trgovine na malo neprehrambenim proizvodima porastao za 1,8 posto.
Provedenim sveobuhvatnim kriminalističkim istraživanjem policijski službenici su utvrdili kako je počinitelj 33-godišnjak te je uhićen i 29. srpnja u poslijepodnevnim satima predan u pritvorsku jedinicu policije.
Policija sumnjiči 35-godišnjaka da je 2. lipnja u jutarnjim satima iz trgovine u Ulici Sv. Martina u Vrsaru otuđio nekoliko desetaka komada suhomesnatih proizvoda i alkoholnih pića čime je oštetio pravnu osobu iz Rijeke za nekoliko stotina eura.
Brutalni napad na 19-godišnjeg slovenskog državljanina u Poreču dobio je novu dimenziju – istarska policija uhitila je još četvoricu muškaraca koje sumnjiči za sudjelovanje u tučnjavi i nepružanje pomoći, čime broj osumnjičenih raste na sedam.
Muškarca se sumnjiči da je da je 23. svibnja i 3. lipnja iz trgovine u Industrijskoj ulici u Puli otuđio zvučnike, čime je oštetio pravnu osobu iz Zagreba za nekoliko stotina eura.
Rovinjska policija je 28. srpnja oko 13 sati u Ulici 9. Rujna u Žminju za upravljačem automobila zagrebačkih registracijskih oznaka zatekla i kontrolirala 67-godišnjaka.