Serijska provalnica 'operirala' u okolici Rovinja: Krala alate, namještaj, tenisice...
Rovinjska policija je dovršila kriminalističko istraživanje nad 28-godišnjakinjom i utvrdila sumnju da je počinila četiri kaznena djela teške krađe od kojih jedno u pokušaju te jednu krađu, i to u samo mjesec dana.
PU istarska
13 Lipanj 2025 I 10:55
Foto: IstraINIlustracija
Rovinjska policija je dovršila kriminalističko istraživanje nad 28-godišnjakinjom i utvrdila sumnju da je počinila četiri kaznena djela teške krađe od kojih jedno u pokušaju te jednu krađu.
Nju se sumnjiči da je između 24. i 28. travnja u mjestu Jurići provalila u spremište u vlasništvu 56-godišnjaka iz kojeg je otuđila devet radnih strojeva i razne alate čime je vlasniku nanijela štetu od više tisuća eura.
Policija provodi kriminalistička istraživanja s ciljem pronalaska počinitelja i poziva građane da, ako imaju saznanja o događajima, to prijave nadležnim službama.
Od navedenih djela, četiri kaznena djela teške krađe od kojih jedno u pokušaju te jednu krađu počinio je zajedno sa 28-godišnjakinjom.
10:31Prije 282 d10.08.2025
Pohod je nastavila u mjestu Krničari kada je između 30. travnja i 2. svibnja provalila u kuću u vlasništvu 35-godišnjaka i otuđila namještaj, sportsku opremu, panele i druge stvari čime ga je oštetila za više tisuća eura.
Nakon što je presjekla žičanu ogradu, 20. svibnja je na području Bala pokušala otuđiti plastične kašete za masline u vlasništvu 62-godišnjaka, no u tom naumu je spriječena od strane korisnice kuće.
Između 20. i 24. svibnja iz garaže u Modrušanima na štetu 38-godišnjaka otuđila je razne građevne strojeve i alate u vrijednosti više stotina eura, da bi 28. svibnja iz dvorišta kuće u Balama otuđila četiri para tenisica u vlasništvu 25-godišnjakinje i time ju oštetila za nekoliko stotina eura.
Osumnjičena je po dovršetku kriminalističkog istraživanja 12. lipnja u poslijepodnevnim satima predana u pritvorsku jedinicu policije. Kriminalističko istraživanje se nastavlja, budući da, kako neslužbeno saznajemo - nije provaljivala sama.
Policijski službenici su 3. srpnja oko 17 sati u trgovini u Ulici Spine zatekli troje slovenskih državljana koji su kod sebe imali prerađene torbe namijenjene krađi kozmetičkih proizvoda te su uhićeni.
U Ministarstvu ističu kako je upravo Istarski iks prema Labinu jedan od strateških prioriteta budućeg razvoja prometne mreže u Istri, jer bi istočna Istra prvi put dobila izravnu autocestovnu vezu.
Riječ je o večeri tehničke preciznosti, izražajne snage i stilskog raspona, a na programu su odabrani ulomci iz poznatih baletnih i operno-baletnih naslova.
Nakon nestabilnog razdoblja, Istru očekuju sunčaniji i topliji dani. Temperature će rasti do 26 stupnjeva, no u gorju su i dalje mogući lokalni pljuskovi.
Sve je krenulo pobjedom na Pordenone Rock Contestu, nakon čega bend dobiva pozivnicu za veće natjecanje u Vicenzi. Iako su znali da ih čekaju veliki troškovi puta, smještaja i hrane, članovi benda nisu dvojili ni sekunde.
Program započinje pripovijedanjem autorske slikovnice „Djevojčica s baterijom“, kroz koju se djeci na njima prilagođen način približava važnost odmora i ravnoteže između igre, aktivnosti i opuštanja.
Zbog prometnih nesuglasica u Bašaniji dvojica slovenskih državljana sukobila su se u ponedjeljak poslijepodne, a intervenirala je policija koja će ih prekršajno sankcionirati zbog narušavanja javnog reda i mira.
Pijani i drogirani 70-godišnji vozač iz Slovenije u Umagu nije stao ispred pješačkog prijelaza kako bi propustio troje djece. Policija je utvrdila da je imao 1.45 promila alkohola te da je odbio vađenje krvi i urina, dok je suvozačica pokušala pobjeći s kokainom.
Tijekom sanacije odrona na gradilištu između Vozilića i Plomina teško je ozlijeđen 66-godišnji radnik na kojeg se urušila zemlja i kamenje. Helikopterom Hitne pomoći prevezen je u riječku bolnicu, gdje je zadržan na liječenju.
Na području Policijske uprave istarske tijekom proteklog vikenda evidentirano je sedam prometnih nesreća, od kojih jedna s ozlijeđenom osobom. Policija je u pojačanom nadzoru prometa zabilježila ukupno 128 prometnih prekršaja, a najviše se odnosilo na prebrzu vožnju i nekorištenje sigurnosnog pojasa
Maloljetni slovenski državljanin lakše je ozlijeđen u prometnoj nesreći koja se u subotu navečer dogodila u Vrsaru, nakon što je pod utjecajem alkohola izgubio nadzor nad romobilom i pao na biciklističkoj stazi.
Nogometni susret između Istre 1961 i Rijeke na pulskoj Drosini protekao je bez većih izgreda, no policija je prije utakmice sankcionirala više desetaka gostujućih navijača i poljskih državljana zbog posjedovanja predmeta pogodnih za napad i prikrivanje identiteta.