Prometni recidivist iz Pule opet uhvaćen: Ostao bez auta, prijeti mu zatvor!
Muškarcu je vozačka dozvola ukinuta zbog prikupljenih negativnih bodova, a policija mu je privremeno oduzela automobil
IstraIN
17 Lipanj 2025 I 15:30
IstraIN
Prometna policija oduzela je automobil vozaču koji je uporan u činjenju prekršaja te će on, bar privremeno, biti spriječen u daljnjem ugrožavanju sigurnosti cestovnog prometa.
Policijski službenici su 16. lipnja oko 10 sati u Scalierovoj ulici u Puli zaustavili automobil, pulske registracijske oznake, kojim je upravljao 38-godišnjak.
Zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama policija je sudu predložila izricanje kazne zatvora do 60 dana te novčanu kaznu od 660 eura i zaštitnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilima u trajanju od 12 mjeseci.
Tijekom današnjeg dana biti će predan na nadležni sud, a policija je zatražila izricanje kazne zatvora u trajanju od 60 dana i mjeru trajnog oduzimanja vozila.
19:41Prije 153 d07.01.2026
Utvrđeno je kako je riječ o starom znancu policije, prometnom recidivistu kojem je vozačka dozvola ukinuta zbog prometnih prekršaja, odnosno zbog prikupljenih negativnih prekršajnih bodova te on mora ponovno pristupiti polaganju vozačkog ispita da bi mogao opet sudjelovati kao vozač u prometu.
Policijski službenici uhitili su muškarca kako ne bi dalje ugrožavao sigurnost prometa te su mu privremeno oduzeli automobil kao sredstvo počinjenja prekršaja, s obzirom da je pravomoćno kažnjavan zbog najtežih prometnih prekršaja.
Radi počinjenja prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, policija je protiv 38-godišnjaka podnijela optužni prijedlog nadležnom sudu te mu prijeti novčana kazna do 2.650 eura ili kazna zatvora do 60 dana, kao i trajno oduzimanje automobila.
Koštice, komina i ostaci maslina mogli bi postati nova poslovna prilika. Kroz Erasmus+ projekt CIRCOLIVE pokrenute su besplatne edukacije koje mijenjaju pogled na maslinarski sektor.
Rovinjska publika projekt će moći doživjeti u novom obliku – kao foto-esej sastavljen od fotografija i popratnih tekstova koji zajedno stvaraju jedinstvenu vizualnu cjelinu.
Na stadionu SRC Veruda – Uljanik u Puli proteklog vikenda održano je 28. Otvoreno prvenstvo Hrvatske u paraatletici – Croatia Open 2026, na kojem je sudjelovalo 118 sportaša iz 10 zemalja te postavljen jedan svjetski i više državnih rekorda.
Muškarac je odbio testiranje na prisutnost droga u organizmu, a obavljenim kontrolom utvrđeno je da upravlja automobilom iako mu je oduzeta i ukinuta vozačka dozvola radi prikupljenih 18 negativnih prekršajnih bodova.
Prema njihovim informacijama, nesreća se dogodila danas oko 8.35 sati po lokalnom vremenu na aerodromu Vrsar. Riječ je o ultralakom zrakoplovu slovenskih registarskih oznaka koji je pao tijekom polijetanja.
Policija je 19-godišnjaku izrekla novčanu kaznu od 3.303 eura, 12 negativnih prekršajnih bodova, kao i zaštitnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilima AM kategorije u trajanju od tri mjeseca, koja će stupiti na snagu ako 19-godišnjak jednog dana položi vozački ispit za upravljanje mopedom.
Policijski službenici zaustavili su 6. lipnja u 23.50 sati u Ulici Vijenac Franje Glavinića u Rovinju osobni automobil kojim je upravljao 22-godišnji hrvatski državljanin.
Iz Policijske uprave istarske ponovno upozoravaju građane na opasnosti investicijskih prijevara, posebno onih povezanih s ulaganjem u dionice i kriptovalute.