
ISTRA NA UDARU NEVREMENA: Stigle grmljavinske ćelije, moguća tuča i olujni vjetar
Nad Jadranom se razvija novo nevrijeme, a prve jake grmljavinske ćelije već su stigle do Istre.
22:31Prije 7 h08.07.2025
Niti jedno dijete nije imalo na glavi kacigu te policija ponovno upozorava kako vozači bicikla mlađi od 16 godina moraju za vrijeme vožnje na cesti na glavi nositi propisanu i uredno pričvršćenu zaštitnu kacigu.
Jučer oko 10.30 sati, na području Svetog Petra u Šumi, dogodila se prometna nesreća u kojoj je ozlijeđeno dvoje djece.
Nesreća se dogodila kada je dijete upravljala biciklom kolnikom nerazvrstane ceste od naselja Slavčići nizbrdo prema Svetom Petru u Šumi.
Dolaskom do raskrižja, nije propustilo sva vozila koja su se kretala županijskom cestom, odnosno cestom s prednošću prolaska te je udarilo u bočni dio automobila, pulske registracijske oznake, kojim je upravljala 38-godišnjakinja.
U prometnoj nesreći je dijete koje je upravljala biciklom zadobilo teške tjelesne ozljede, dok je drugo dijete, koje se prevozilo na biciklu, u nesreći lakše ozlijeđeno.
Niti jedno dijete nije imalo na glavi kacigu te policija ponovno upozorava kako vozači bicikla mlađi od 16 godina moraju za vrijeme vožnje na cesti na glavi nositi propisanu i uredno pričvršćenu zaštitnu kacigu.
Radi povećanja sigurnosti u prometu, Postaja prometne policije Pula-Pola u srijedu, 9. srpnja, od 6.30 do 12.30 sati provodit će preventivno-represivnu akciju pod nazivom „Nadzor vozača mopeda, motocikala i osobnih prijevoznih sredstava“.
19:15Prije 10 h08.07.2025
Vatra je zahvatila vozila i druge predmete u spremištu te je došlo i do urušavanja krovišta.
14:39Prije 15 h08.07.2025
Provedenim kriminalističkim istraživanjima utvrđeno je kako je 41-godišnjak iz koristoljublja prevozio strane državljane koji su nezakonito ušli na područje Republike Hrvatske do odredišta u zapadnim europskim državama.
13:06Prije 16 h08.07.2025
Od siline udarca motocikl je zajedno s vozačem i 41-godišnjom putnicom pao na kolnik.
11:47Prije 18 h08.07.2025
Policija će tijekom dana, u suradnji s inspektorom zaštite od požara, eksploziva i oružja, obaviti očevid kako bi se utvrdio točan uzrok izbijanja požara.
09:55Prije 20 h08.07.2025
Policija u suradnji s državnim odvjetništvom nastavlja s kriminalističkim istraživanjem u cilju utvrđivanja identiteta preminule osobe, kao i okolnosti pod kojima je smrt nastupila.
09:37Prije 20 h08.07.2025
Tijelo muške osobe izvučeno je večeras iz mora na pulskom Lungomareu, između Gortanove uvale i Mornara. Na terenu su sve žurne službe, a okolnosti tragedije još se utvrđuju.
22:21Prije 1 d07.07.2025