Korupcija u zdravstvu: USKOK podigao optužnicu protiv Beroša i ekipe, evo što su sve radili
Optuženi se terete za zločinačko udruženje, davanje i primanje mita, nezakonito pogodovanje, zlouporabu položaja te pranje novca.
11:03Prije 117 d16.07.2025
Afera Hipodrom dobila je novi nastavak. Policija i USKOK jutros su pokrenuli novu fazu istrage...
Afera Hipodrom dobila je novi nastavak. Policija i USKOK jutros su pokrenuli novu fazu istrage koja se odnosi na proširenje optužbi protiv bivšeg ravnatelja Ustanove za upravljanje sportskim objektima Grada Zagreba (USO), Koste Kostanjevića, kao i drugih ranije osumnjičenih osoba.
U novom krugu istrage istražitelji su se fokusirali na aktualne i bivše članove upravljačkih struktura USO-a. Uhićeni su predsjednik Upravnog vijeća Goran Đulić te vršiteljica dužnosti ravnateljice USO-a, Jagoda Bončina Franjković, koja je naslijedila Kostanjevića na toj funkciji.
Optuženi se terete za zločinačko udruženje, davanje i primanje mita, nezakonito pogodovanje, zlouporabu položaja te pranje novca.
11:03Prije 117 d16.07.2025
Istražuju se aktivnosti više osoba koje se sumnjiče za članstvo u zločinačkom udruženju, s naglaskom na kaznena djela vezana uz preprodaju droge, ugrožavanje života i tijela, kao i narušavanje opće sigurnosti.
09:19Prije 170 d24.05.2025
Oboje su jutros privedeni, piše Jutarnji list.
USKOK je u svom priopćenju iznio informaciju da se uhićenja i druge radnje odvijaju i u Istri.
Tijekom istrage, od sedmero optuženika zaplijenjeno je 12,2 kilograma kokaina, 11,6 kilograma marihuane, 7,7 kilograma amfetamina, 479 grama heroina i 422 grama MDMA, kao i 339.740 eura u gotovini.
08:42Prije 244 d11.03.2025
Uhićenja i hitne dokazne radnje po nalogu USKOK-a provode policijski službenici Brodsko-posavske, Osječko-baranjske, Vukovarsko-srijemske i Istarske policijske uprave.
09:43Prije 152 d11.06.2025
"Uhićenja i hitne dokazne radnje, po nalogu USKOK-a, provodi Policijska uprava zagrebačka.
Navedene radnje provode se na području Zagreba te Krapinsko-zagorske i Istarske županije u odnosu na dvije osobe za koje se osnovano sumnja da su počinile koruptivna kaznena djela povezana s istragom koju je ovaj Ured pokrenuo 30. travnja 2025. zbog sumnje na malverzacije vezane za plaćanje usluga zaštite Hipodroma Zagreb.
USKOK će nakon ispitivanja osumnjičenika donijeti odluku o daljnjem postupanju u predmetnom slučaju o čemu će pravodobno obavijestiti javnost", piše u priopćenju USKOK-a.
Zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama i Zakona o obaveznim osiguranjima u prometu izrečena mu je novčana kazna u iznosu od 2.160 eura i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od tri mjeseca.
11:09Prije 3 h10.11.2025
Pulska prometna policija na Rivi je zaustavila 50-godišnjaka s 1,86 promila alkohola u krvi. Vozač je isključen iz prometa i zadržan do otrježnjenja, a prijeti mu do 2.650 € kazne
06:53Prije 7 h10.11.2025
Policijski službenik (26) iz Pule, izvan službe, u petak, 7. studenoga je iz službenog pištolja pucao u zrak, potom u vožnji prijetio 43-godišnjem kolegi te je uhićen i udaljen iz službe, dok se 33-godišnji suvozač sumnjiči da mu je pomagao prikriti tragove.
20:03Prije 18 h09.11.2025
Nepoznati počinitelj tijekom dana je prerezao gume na automobilu bugarskih registracijskih oznaka, koji je parkirao 27-godišnji bugarski državljanin.
13:00Prije 1 d09.11.2025
Policija je u subotu, 8. studenoga na državnoj cesti D303 Rovinj – Rovinjsko Selozaustavila 62-godišnjaka s 1,98 promila alkohola. Isključen je iz prometa i zadržan do otrježnjenja, a slijedi mu 1.240 € kazne i šest mjeseci zabrane vožnje B kategorije.
11:33Prije 1 d09.11.2025
U petak u Ulici Aleja 30. svibnja u Rovinju uz prijetnju pištoljem otuđen je novac od 42-godišnje djelatnice pravne osobe iz Rovinja koja je obavljala poslove skupljanja otpada.
10:58Prije 1 d09.11.2025