Policija ulovila vozača romobila koji je u Puli oborio pješaka pa pobjegao, završio iza rešetaka!
Provedenim sveobuhvatnim kriminalističkim istraživanjem policijski službenici su utvrdili kako je počinitelj 33-godišnjak te je uhićen i 29. srpnja u poslijepodnevnim satima predan u pritvorsku jedinicu policije.
Pulska prometna policija je tako dovršila kriminalističko istraživanje nad 33-godišnjim državljaninom Bosne i Hercegovine i utvrdila sumnju da je počinio kaznena djela izazivanje prometne nesreće u cestovnom prometu i nepružanje pomoći.
Policijski službenici su ubrzo pronašli vozilo koje je sudjelovalo u nesreći, a kojem su nedostajali dijelovi koji su otpali prilikom nesreće. Utvrdili su kako je automobilom upravljala 23-godišnjakinja, a kada su je alkotestirali, utvrđeno je kako je žena pod utjecajem alkohola od 1.17 promila.
11:09Prije 244 d16.06.2025
Naime, njega se sumnjiči da je 27. srpnja oko 17 sati upravljao romobilom kolnikom Laginjine ulice te se dolaskom do raskrižja Smaregline i Anticove ulice nepropisno kretao prometnom trakom, ušao u raskrižje prošavši kroz crveno svjetlo i udario u 63-godišnjeg poljskog državljanina koji je propisno prelazio kolnik. Od siline udarca pješak je pao na kolnik, a vozač romobila se udaljio s mjesta nesreće bez da je pružio pomoć teško ozlijeđenom muškarcu.
Provedenim sveobuhvatnim kriminalističkim istraživanjem policijski službenici su utvrdili kako je počinitelj 33-godišnjak te je uhićen i 29. srpnja u poslijepodnevnim satima predan u pritvorsku jedinicu policije.
Rast cikloturizma u Istri otvara pitanje sigurnosti na prometnicama. Na sjednici županijske skupštine pokrenuta je inicijativa za označavanje rizičnih dionica i jačanje informiranja biciklista tijekom turističke sezone.
Lelek s pjesmom „Andromeda“ pobjednice su Dora 2026 i predstavljat će Hrvatsku na Eurosong, dok su se u finalu zapaženim nastupima istaknuli i četvoro istarskih izvođača.
Cilj kampanje je poticati roditelje i druge odrasle da s čitanjem naglas djetetu započnu već od njegova rođenja da bi čitanje postalo dijelom svakodnevnog ugodnog druženja roditelja i djece te da bi se stvorila posebna emocionalna veza između djeteta i odrasle osobe koja mu čita.
Predavanje će se osvrnuti na same početke likovnih manifestacija u Puli, osnivanje Zbirke te njen četrdesetogodišnji put kroz različite organizacije kojima je pripajana tijekom njegovog radnog vijeka.
Sa osam festivalskih programa, brojnim međunarodnim govornicima i tisućama sudionika, Rovinj će krajem rujna ponovno postati epicentar kreativnosti, povezivanja i novih perspektiva.
84-godišnja australska državljanka prevarena je u Medulinu za više desetaka tisuća eura nakon što ju je muškarac, lažno se predstavljajući kao inspektor, nagovorio da podigne novac iz banke i preda mu ga radi navodne istrage.
Pod utjecajem 1,76 promila alkohola 47-godišnjak je u Umagu automobilom slovenskih oznaka sletio na kružnom toku i udario u betonski otok i znakove, dok je njegova suputnica zbog vrijeđanja policijske službenice završila na sudu.
U prometnoj nesreći koja se u petak oko 15 sati dogodila na Istarskom ipsilonu kod izlaza Vodnjan jug lakše su ozlijeđene dvije osobe, a policija je utvrdila kako je vozačica osobnog automobila naletjela na zaustavljeni kamion Bina Istre koji je bio pod signalizacijom zbog radova na cesti.