Sa skoro 3 promila odlučio voziti po Ipsilonu, policija ga odvela na triježnjenje
Policija je na kolniku Istarskog ipsilona A9 nedaleko Novigrada zaustavila i kontrolirala automobil slovenskih registracijskih oznaka kojim je upravljao 42-godišnji slovenski državljanin pod utjecajem alkohola od 2.71 promila.
PU istarska
17 Kolovoz 2025 I 18:31
Foto: IstraINIlustracija
Prometna policija je 15. kolovoza oko 17 sati na kolniku istarskog ipsilona A9 nedaleko Novigrada zaustavila i kontrolirala automobil slovenskih registracijskih oznaka kojim je upravljao 42-godišnji slovenski državljanin pod utjecajem alkohola od 2.71 promila.
Muškarcu je određen smještaj u posebne prostorije policije do prestanka djelovanja opojnog sredstva.
Nadležni sud odredio je prometnom prekršitelju zadržavanje u zatvoru u trajanju od 15 dana, novčanu kaznu od 1.000 eura i zaštitnu mjeru zabrane upravljanja vozilima B kategorije u trajanju od 12 mjeseci, kao i mjeru obaveznog liječenja od ovisnosti.
Policijski službenici privremeno su mu oduzeli automobil, a vozaču prijeti izricanje kazne zatvora do 60 dana, novčane kazne do 2.840 eura i zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od 12 mjeseci.
11:28Prije 159 d09.12.2025
Također, izrečena mu je novčana kazna u iznosu od 1320 eura i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije u trajanju od tri mjeseca.
Hrvatske putničke agencije u 2025. organizirale su putovanja za više od dva milijuna stranih turista, dok sve više domaćih gostiju bira i odmor izvan Hrvatske. Najpopularnije strane tržište ostaje Njemačka, a među domaćim turistima prednjači Italija.
Sportski padobranski skokovi iznad Nacionalnog parka Brijuni i ove su godine uspješno održani u organizaciji Aerokluba Cumulus. Nakon dva dana lošeg vremena, sunčana nedjelja omogućila je izvedbu atraktivnih skokova s visine od 4.000 metara iz zrakoplova Pilatus PC-6 Porter.
Nogometaši Istre 1961 i Rijeke odigrali su bez pogodaka u 35. kolu SuperSport HNL-a. Puljani su protiv desetorice Rijeke dvaput pogađali okvir gola, ali se od svojih navijača oprostili tek bodom.
Ovogodišnje obilježavanje Međunarodnog dana muzeja ponovno će podsjetiti kako muzeji nisu tek čuvari prošlosti, već važni kulturni i društveni prostori koji aktivno sudjeluju u oblikovanju suvremenog društva.
Jutarnja prometna nesreća na D303 kod Sošića usporila je promet i stvorila gužve. Automobil je, prema prvim informacijama, zbog neprilagođene brzine završio na krovu, a policija na mjestu događaja provodi očevid.
Nesreća se dogodila kada je 45-godišnji državljanin Bosne i Hercegovine upravljao automobilom, pulske registracijske oznake, pod utjecajem alkohola od 2.09 promila kolnikom županijske ceste 5041 iz smjera Gedića prema Kašteliru.
Radi počinjenja dva kaznena djela, policija je privela osumnjičenog 16. svibnja u jutarnjim satima u pritvorsku jedinicu Policijske uprave, uz kaznenu prijavu koja je dostavljena nadležnom državnom odvjetništvu.