Oba požara u Rovinju uzrokovao kvar na instalacijama!
Zbog udisanja dima pomoć je pružena 76-godišnjakinji koja je prevezena u pulsku bolnicu, dok je na mjestu događaja pomoć pružena i četvorici stanara zgrade i vatrogascu, za koje je utvrđeno kako nisu ozlijeđeni.
Policija je tijekom jučerašnjeg dana zabilježila dva požara stana na području Rovinja u kojima, osim materijalne štete koja je nastala vlasnicima, nije bilo teže ozlijeđenih osoba.
Prva dojava zabilježena je oko 10.30 sati u Ulici Stjepana Radića, gdje je u stanu na sedmom katu zgrade u vlasništvu 75-godišnjaka došlo do požara uslijed kvara na instalacijama te je požar zahvatio dvije sobe i hodnik.
U Rovinju je danas u manje od tri sata došlo do požara dva stana, a zapovjednik rovinjskih vatrogasaca Evilijano Gašpić otkrio nam je detalje o zahtjevnim intervencijama.
Brzom intervencijom utvrđeno je da nema opasnosti i da je uzrok uzbune bio neugodan miris iz kanalizacije.
12:43Prije 35 d22.01.2026
Prilikom gašenja požara došlo je i do oštećenja unutar zgrade, čime je nastala šteta od nekoliko desetaka tisuća eura.
Zbog udisanja dima pomoć je pružena 76-godišnjakinji koja je prevezena u pulsku bolnicu, dok je na mjestu događaja pomoć pružena i četvorici stanara zgrade i vatrogascu, za koje je utvrđeno kako nisu ozlijeđeni.
Iza rovinjskih vatrogasaca je bila operativno zahtjevna i teška 2025. godina, tijekom koje su intervenirali 1079 puta. Za usporedbu, prošle su godine intervenirali 844 puta, što znači da je ove godine bilo čak 235 intervencija više u odnosu na lani.
Cilj seminara bio je unaprijediti operativno-taktičke postupke u intervencijama kod prometnih nesreća, s posebnim naglaskom na vozila nove generacije.
10:16Prije 71 d17.12.2025
Drugi požar zabilježen je oko 13 sati na trećem katu u Ulici Pietro Ive u stanu u vlasništvu 59-godišnjaka. Policijski službenici su u suradnji s inspektorom zaštite od požara, eksploziva i oružja obavili očevid i utvrdili da je i u ovom slučaju uzrok požara kvar na električnim instalacijama u koje su bili uključeni električni uređaji te se požar proširio na cijelu sobu.
U trenutku požara nitko nije bio u stanu, a vlasniku je nastala materijalna šteta u iznosu od više tisuća eura.
Cilj programa je potaknuti građane da u što većem broju posjete Tržnicu, uživaju u domaćoj gastronomiji i druženju te subotnje jutro provedu u ugodnoj i opuštenoj atmosferi.
Koncert u Rovinju donosi presjek njezina autorskog stvaralaštva – od intimnih balada do snažnih interpretacija nadahnutih istarskim glazbenim nasljeđem. U spoju glasa i gitare, Elis Lovrić publiku će provesti pejzažima mora, jezika i osobnih priča, stvarajući večer neposrednosti iemocije.
Riječ je o autorici koja dolazi iz likovnog svijeta, no u književnosti se pojavljuje snažno i bez zadrške. Iako je ovo njezin prvi roman, djelo je već privuklo pozornost književne javnosti te se našlo u središtu brojnih osvrta i kritika.
U Multimedijalnom centru sinoć je održan prvi koncert novog ciklusa edukativnih koncerata „Glazbeni poučak“, koji je publici donio muzikološki uvid i rijetke izvedbe djela istarskih skladatelja Alfreda Martinza i Giulija Smaregije.
Arena Hospitality Group u 2025. ostvarila je rekordne prihode od 144,5 milijuna eura i snažan rast EBITDA-e, a Hrvatska se još jednom potvrdila kao ključna za profitabilnost Grupe, uz značajna ulaganja u kamping segment i rast dividende.
Labinska policija razriješila je slučaj provale u automobil i računalne prijevare – 43-godišnjak je osumnjičen da je ukrao torbu s dokumentima i karticama ukrajinskoj državljanki te njima kupovao u trgovinama, pričinivši štetu od nekoliko stotina eura.
Osim što je samo ulaganje u kriptovalute, zlato i naftu rizično, postoji opasnost da ćete naići na počinitelje koji će vas pokušati prevariti ili ćete postati žrtve hakerskog napada.
Policija je sukladno odredbama Zakona o sigurnosti prometa na cestama zatražila zadržavanje u zatvoru i izricanje novčane kazne u iznosu od 3.420 eura i zaštitne mjere u trajanju od osam mjeseci.
Pulska policija dovršila je kriminalističko istraživanje nad 53-godišnjakom kojeg sumnjiči da je tijekom bolničkog liječenja 47-godišnjoj ženi omogućio konzumaciju metadona i amfetamina, nakon čega je žena preminula od trovanja opijatima.
Tijekom radova na krovu, jučer je smrtno stradao 90-godišnji muškarac nakon pada s visine od oko šest metara, a policijskim izvidima utvrđeno je da se radi o nesretnom slučaju bez elemenata kaznenog djela.