Obojica su uhićena: U istoj noći policija u Puli ulovila dvojicu vozača bez vozačkih dozvola!
U oba slučaja vozači nisu imali položen vozački ispit, od kojih je jedan bio dužan ponovno polagati jer mu je oduzeta vozačka zbog negativnih bodova, a obojica su počinili i druge prekršaje.
PU istarska
27 Listopad 2025 I 16:08
PU istarska
Policijski službenici su 25. listopada oko 22.15 sati u Ulici 43. istarske divizije u Puli zaustavili automobil, pulske registracijske oznake, kojim je upravljao 20-godišnjak.
Provjerama je utvrđeno kako mladić upravlja automobilom prije stjecanja prava na upravljanje, odnosno položenog vozačkog ispita, a kojeg je bio dužan ponovno polagati, s obzirom da mu je zbog prikupljenih negativnih bodova vozačka dozvola ukinuta.
Policija svakodnevno upozorava na važnost poštivanje prometnih propisa kako bi se spriječilo stradavanje u prometu, no istovremeno se i dalje bilježe prometni prekršitelji koji svojim ponašanjem ugrožavaju svoju i tuđu sigurnost.
Kako navode iz PU istarske, tijekom ove godine na istarskim prometnicama teško je ozlijeđeno šest putnika u vozilima i četiri vozača, a tri putnika i tri vozača nisu koristili sigurnosni pojas.
07:15Prije 142 d07.06.2025
Policijski službenici ponudili su mu i testiranje na prisutnost droge u organizmu, no 20-godišnjak je izričito odbio testiranje te su ga policijski službenici uhitili kako ne bi dalje ugrožavao sigurnost prometa.
Radi počinjenja prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, protiv 20-godišnjaka je podnijet optužni prijedlog nadležnom sudu, a policija je zatražila izricanje novčane kazne od 3.960 eura te zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije u trajanju od tri mjeseca.
Iste noći, 26. listopada oko 00.30 sati, policijski službenici su u Mutilskoj ulici zaustavili automobil, pulske registracijske oznake, kojim je upravljao 45-godišnjak. Muškarac nije koristio sigurnosni pojas, a obavljenim provjerama utvrđeno je kako upravlja automobilom bez položenog vozačkog ispita.
Budući da kod sebe nije imao nikakav dokument kojim bi potvrdio svoj identitet i kako je postojala opasnost da će nastaviti s činjenjem prekršaja, policijski službenici su uhitili 45-godišnjaka i priveli u policijsku postaju.
Radi počinjenja prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, vozaču je izrečena novčana kazna u iznosu od 1.470 eura.
Uoči blagdana Svih svetih, inspekcije Državnog inspektorata provode pojačane kontrole prodaje cvijeća, aranžmana i prigodnih proizvoda na tržnicama, štandovima i internetu, kako bi spriječile neregistriranu prodaju i zaštitile potrošače.
''Djelatnici zdravstvenog sustava daju svoj maksimum, no sustav je preopterećen i nedovoljno opremljen, stoga „upućujem apel Ministarstvu zdravstva i Vladi Republike Hrvatske da u suradnji s Istarskom županijom i gradovima razmotre stvarne potrebe našeg područja'', istaknuo je Peršurić.
U poslijepodnevnim satima u Puli dogodila se prometna nesreća na križanju Stankovićeve ulice i Ulice rimske centurijacije, gdje su se sudarila dva osobna automobila.
U oba slučaja vozači nisu imali položen vozački ispit, od kojih je jedan bio dužan ponovno polagati jer mu je oduzeta vozačka zbog negativnih bodova, a obojica su počinili i druge prekršaje.
Općinsko državno odvjetništvo u Pazinu podiglo je optužnicu protiv šestorice zaštitara zbog brutalnog premlaćivanja maloljetnog slovenskog državljanina ispred kafića u Poreču, u slučaju koji je sredinom ljeta zgrozio javnost u Hrvatskoj i Sloveniji.
Tijekom proteklog tjedna na području Rovinja zabilježeno je pet prometnih nesreća, a najneobičnija se dogodila u subotu navečer kada je pijana 55-godišnja Austrijanka pala s električnog bicikla na Obali Alda Rismonda i pritom lakše ozlijeđena.
Utvrđeno je kako uzrok požara otvoreni plamen, a unutrašnjost kuće je u potpunosti uništena te je došlo i do urušavanja međukatne drvene konstrukcije te većeg dijela krovišta.
U Rovinju je 34-godišnja vozačica s čak 2.58 promila alkohola izgubila kontrolu nad autom, prešla preko kružnog toka i sletjela s ceste. Srećom, nitko nije ozlijeđen.
U prometnoj nesreći koja se u četvrtak dogodila u središtu Poreča, teško je ozlijeđena 84-godišnja pješakinja na koju je naletio automobil, a unatoč naporima liječnika, žena je tijekom jučerašnjeg dana preminula