U šumi pronađen puškomitraljez sa streljivom: Što da je naišlo dijete?

Policija još jednom podsjeća da se protiv građana koji prijave ili predaju zakonom zabranjeno oružje ne pokreće prekršajni ili kazneni postupak.

IstraIN

25 Studeni 2025 I 10:55

U šumi pronađen puškomitraljez sa streljivom: Što da je naišlo dijete?
Foto: Boris Scitar/PIXSELL

Iistarska policija je tijekom ovog mjeseca zaprimila više dojava građana koji su pronašli i predali oružja i streljiva koja su uočili prilikom čišćenja prostorija, a u jednom slučaju i u šumi tijekom šetnje.

Tako bilježimo dragovoljnu predaju žene koja je željela ostati anonimna, a koja je u kući na području Pule pronašla streljivo i to pet komada puščanog streljiva, dvije patrone te jedan protu-avionski metak, kao i slučaj gdje je žena na tavanu kuće na području Pule pronašla 51 komad streljiva, odnosno slučaj pronalaska 19 komada streljiva kalibra i spremnika za streljivo u ostavi na području Pule.

Možda najzanimljiviji i za javni poredak potencijalno opasan događaj je dojava žene koja je šetala šumskim predjelom kod Stancije Portun na porečkom području kada je pronašla futrolu u kojoj se nalazio puškomitraljez  M72b1, okvir te 24 komada streljiva.

Policijska uprava istarska ovim putem zahvaljuje svim savjesnim građanima na dosadašnjim dragovoljnim predajama i nadalje poziva građane da učine svoj život sigurnijim i da se riješe oružja, streljiva i pirotehnike.

"U cilju zaštite svih građana i ovom prilikom molimo građane koji nedozvoljeno posjeduju spomenuta sredstva da ih ne ostavljaju na javnim prostorima u prirodi, a posebno ne u kontejnerima za odlaganje otpada ili u parkovima, odnosno, na mjestima koja su dostupna ostalim građanima.

Podsjećamo građane da akcija ''Manje oružja, manje tragedija'' i dalje traje te da svi građani koji posjeduju zabranjeno oružje ili oružje za koje nemaju dozvolu, mogu predati to oružje policiji, a pritom se protiv njih neće pokrenuti ni kazneni ni prekršajni postupak.

Također je važno naglasiti da građani ne donose oružje osobno u policijsku postaju ili upravu, kako ne bi došlo do njihovog aktiviranja i neželjenog ozljeđivanja, već da o tome obavijeste policiju na broj 192 te će stručni i osposobljeni policijski službenici doći na kućnu adresu prikupiti oružje."