Vikend na istarskim cestama: 11 nesreća, jedna osoba teško ozlijeđena

Tijekom proteklog vikenda na području Istre evidentirano je 11 prometnih nesreća, u kojima je jedna osoba teško, a osam lakše ozlijeđeno, dok je policija utvrdila više od 300 prometnih prekršaja.

Igor Franković
Igor Franković

20 Travanj 2026 I 17:45

Vikend na istarskim cestama: 11 nesreća, jedna osoba teško ozlijeđena
Foto: IstraIN

Na području Policijske uprave istarske od 17. do 19. travnja zabilježeno je ukupno 11 prometnih nesreća, od čega četiri s ozlijeđenim osobama i sedam s materijalnom štetom. U nesrećama je jedna osoba zadobila teške tjelesne ozljede, dok je osam osoba lakše ozlijeđeno, a alkohol je evidentiran u jednoj nesreći.

Tijekom vikenda policija je kontrolirala 440 vozača i vozila, pri čemu su iz prometa isključena 23 vozača i jedno vozilo.

Ukupno je utvrđeno 306 prometnih prekršaja, među kojima prednjače prebrza vožnja sa 66 prekršaja, nekorištenje sigurnosnog pojasa s 59 prekršaja, korištenje mobitela tijekom vožnje s 36 prekršaja te vožnja pod utjecajem alkohola s 18 prekršaja. Zabilježeno je i 127 ostalih prekršaja.

Uz to, u subotu je provedena i ciljana prometna akcija nadzora vozača mopeda, motocikala i električnih romobila, tijekom koje je utvrđeno 68 prekršaja, od čega 20 kod vozača ovih kategorija vozila.

Iz policije ponovno apeliraju na vozače da poštuju prometna pravila kako bi se smanjio broj nesreća i povećala sigurnost svih sudionika u prometu.