Osumnjičeni za pucnjavu u Puli pronađen mrtav u Sloveniji

Podsjetimo, policija je za Aleksićem tragala nakon pucnjave koja se u petak poslijepodne dogodila u pulskom naselju Valdebek.

Igor Franković
Igor Franković

11 Srpanj 2026 I 20:44

Osumnjičeni za pucnjavu u Puli pronađen mrtav u Sloveniji
PU istarska

Potraga za Srđanom Aleksićem, za kojim je istarska policija tragala nakon pucnjave u pulskom naselju Valdebek, završila je na području Slovenije.

Kako je izvijestila Policijska uprava istarska, muškarac je pronađen mrtav, zbog čega su obustavljene sve mjere traganja.

Podsjetimo, policija je u suradnji sa Županijskim državnim odvjetništvom u Puli provodila izvide i intenzivno tragala za Aleksićem, kojeg je dovodila u vezu s pucnjavom koja se dogodila 9. srpnja u poslijepodnevnim satima na području Valdebeka.

Tom je prilikom iz vatrenog oružja ranjen 60-godišnji muškarac, koji je nakon pružene liječničke pomoći zadržan na liječenju u pulskoj bolnici.

Tijekom potrage policija je objavila identitet i fotografiju osumnjičenog te pozvala građane da, ukoliko ga uoče, odmah obavijeste policiju i da mu se ne približavaju jer se smatrao opasnom i vjerojatno naoružanom osobom.

Kako prenose slovenski mediji, potraga je završila na području Slovenije, gdje je Aleksić pronađen mrtav.

Slovenska policija prethodno je provodila opsežnu akciju nakon oružane pljačke benzinske postaje na području Črnomlja.

U potrazi su sudjelovali brojni policijski službenici, specijalne postrojbe i policijski helikopter, a građanima je bilo preporučeno da izbjegavaju područje potrage.

Prema navodima slovenskih medija, Aleksić je pronađen mrtav u jednoj kući na području Uršnih Sela.

Operativno-komunikacijski centar Policijske uprave istarske potvrdio je kako se obustavljaju sve mjere traganja za Srđanom Aleksićem.

Okolnosti pod kojima je pronađen mrtav zasad nisu poznate, a više informacija očekuje se nakon dovršetka postupanja nadležnih tijela Republike Slovenije te nastavka suradnje sa hrvatskom policijom.