OPREZ: Lopovi haraju u Rovinju i Puli!

U samo tri dana na području Rovinja i Pule zabilježeno je čak pet krađa novčanika iz torbica i ruksaka. Na meti lopova našli su se turisti i građani, a ukupna šteta mjeri se u više tisuća eura.

IstraIN

27 Srpanj 2026 I 14:11

OPREZ: Lopovi haraju u Rovinju i Puli!
Foto: Pexels

Policija traga za nepoznatim počiniteljima koji su u posljednja tri dana u dva navrata u Rovinju i u tri navrata u Puli iz torbica otuđili novčanike turistima.

Naime, nepoznati počinitelj je u jutarnjim satima 24. srpnja na Obali Pina Budicina  i u Ulici Vladimira Švalbe u Rovinju iz ruksaka i torbice otuđio kreditnu karticu i novac te novčanik s novcem, osobnim ispravama i bankovnim karticama, čime je oštetio 76-godišnju talijansku državljanku i 65-godišnjeg njemačkog državljanina za nekoliko stotina eura.

Istoga dana, u trgovini u Ulici Stoja u Puli, nepoznati je počinitelji iz ruksaka otuđio novčanik, s novcem, osobnim ispravama i bankovnim karticama, čime je oštetio 76-godišnjakinju za nekoliko stotina eura.

Potom je u večernjim satima 25. srpnja na Trgu sv. Kuzme i Damjana iz ruksaka otuđen novčanik s osobnim ispravama i bankovnim karticama na štetu 65-godišnje hrvatske državljanke, dok je idućeg dana nepoznati počinitelj u Flavijevskoj ulici u Puli iz ruksaka otuđio novčanik s putnim ispravama i bankovnim karticama, čime je oštetio 71-godišnju državljanku Hong Konga za nekoliko tisuća eura.

Policijski službenici tragaju za počiniteljem, a policija upozorava građane da budu oprezni i pripaze na svoje stvari jer počinitelji koriste svaku priliku koja im se pruža.