
Teška nesreća kod Umaga: Muškarac preminuo u helikopteru, na putu do bolnice!
Ozlijeđeni muškarac je prilikom prijevoza helikopterom hitne medicinske pomoći nažalost preminuo na putu do riječke bolnice.
22:45Prije 1 h25.04.2025
Stvaranje pozitivnog i poticajnog radnog okruženja i ove je godine u fokusu Valamara. Zaposlenicima se nude fleksibilni uvjeti i redovita priznanja za uspjehe, uz to što mogu birati lokaciju rada te uključenu subvenciju smještaja i prehrane.
Valamarov rezervacijski centar s gotovo 70 zaposlenih u šest timova u Zagrebu i Poreču i ove godine raste nudeći sve atraktivnije uvjete za zaposlenike. S uvećanom početnom plaćom od 1.200 eura neto, brojnim edukacijama i pogodnostima, mjesečnim nagradama te fleksibilnim radnim modelom, centar se potvrđuje kao jedno od najpoželjnijih radnih mjesta u turizmu.
Poseban naglasak stavljen je na fleksibilnost i mogućnost prilagodbe lokacije rada. Zaposlenici, ovisno o svojim željama i potrebama, mogu tijekom godine kombinirati rad u Zagrebu i Poreču, uz subvenciju smještaja i prehrane. Osim toga, ostvaruju pravo na popuste kod više od 300 Valamarovih partnera, kao i mogućnost plaćenih posjeta destinacijama Valamara, poput Dubrovnika ili Obertauerna u Austriji.
Uz unaprijed definiran mjesečni raspored rada i slobodne dane, novi zaposlenici dobivaju i podršku mentora koji ih uvodi u posao, kao i pristup kontinuiranim internim i eksternim edukacijama. Odlično organiziran rad i snažan timski duh ističu se kao glavne prednosti Valamarovog rezervacijskog centra, što je prošle godine potvrđeno nagradom portala CX.hr za najbolji kontaktni centar u Hrvatskoj u kategoriji “Kontaktni centar s 31 i više radnih mjesta“.
“Naš tim raste, ali ono što ostaje je snažan fokus na ljude i kvalitetu radnog okruženja. U Valamaru su zaposlenici najvažniji, zbog čega kontinuirano ulažemo u edukaciju, fleksibilnost i benefite. Ponosni smo na timski duh i kulturu, a svakom novom članu pružamo podršku i priliku za razvoj“, istaknula je Vesna Otočan, direktorica odjela rezervacijskog centra u Valamaru.
Valamarov rezervacijski centar idealan je za sve koji žele raditi u turizmu, u ugodnom radnom okruženju, gdje se znanje jezika i komunikacijske vještine cijene i nagrađuju. Posao uključuje direktnu komunikaciju s gostima telefonom, e-mailom i chatom, a svaki razgovor je nova prilika za kreiranje vrhunskog korisničkog iskustva.
Upravo zato Valamar traži mlade, motivirane ljude i sve one koji žele biti dio pozitivnog i dinamičnog tima, s mogućnošću profesionalnog razvoja.
Zainteresirani mogu pronaći sve otvorene pozicije na platformi Dobar posao u Valamaru te računati na izvrsne uvjete rada, brojne benefite i poticajni tim u kojem se uspjeh uvijek prepoznaje.
U sklopu obilježavanja 60. godišnjice osnutka, Udruženje obrtnika Pule zaslužnim pojedincima, udruženjima, institucijama i ustanovama dodijelilo je priznanja i zahvalnice.
17:45Prije 6 h25.04.2025
"U Istarskoj županiji i dosada ste imali partnera, a realan sektor nastavit ćemo podržavati i ubuduće“, poručio je župan i iznio podatak da je u Istarskoj županiji trenutno aktivno čak 10.706, a u Puli 4.050 obrta.
17:29Prije 6 h25.04.2025
Počevši od svibnja 2025., plaće zaposlenika Plave Lagune prosječno će porasti za gotovo 14 posto. Pored povećanja osnovne plaće, oko 70 posto radne snage bit će obuhvaćeno individualnim povećanjima plaće, pa će tako ukupna povećanja primanja iznositi od 8,4 posto do čak 22 posto.
16:08Prije 8 h25.04.2025
U odnosu na isti mjesec prethodne godine broj ukupno zaposlenih u ožujku 2025. porastao je za 1,9%, a broj zaposlenih žena za 2,2%.
14:50Prije 9 h25.04.2025
Iznos sufinanciranja je do 40% troškova, odnosno najviše 3.000,00 eur za postavljanje solarne elektrane za vlastitu potrošnju.
13:43Prije 10 h25.04.2025
Na rang listi 25 gradova s najvećim brojem potrošača koji nisu podmirili dospjele osnove za plaćanje i rang listi 25 gradova s najvećim iznosom duga, 20 je istih gradova, od kojih je jedan i Pula.
13:14Prije 11 h25.04.2025
Prema regionalnim pokazateljima, Istra bilježi najveći rast rezervacija od 9%.
17:11Prije 1 d24.04.2025
Projekt traje do listopada 2025. godine, a kroz projektne aktivnosti bit će izvedeni građevinski radovi, uklonjena postojeća opreme i igrala te nabava i ugradnja nove opreme i igrala u vanjskom dijelu vrtića.
13:48Prije 1 d24.04.2025