Ministar turizma: U plusu smo, ključna nam je jaka posezona
U Hrvatskoj je trenutačno više od milijun turista, od toga su 90 posto stranci.
HRT
6 Kolovoz 2025 I 10:02
Studio11Novigrad, ilustracija
U Hrvatskoj je trenutačno više od milijun turista, od toga su 90 posto stranci. Među njima najbrojniji su Nijemci i Slovenci. Ministar turizma Tonči Glavina komentirao je dosadašnji tijek turističke sezone za HRT.
"Realnost je da smo na tragu brojki koje smo predstavili u Hvaru 22. srpnja. Na razini godine bilježimo vrlo dobre rezultate – u plusu smo.
"Rast ostvarujemo u pred i posezoni što ide u prilog svim aktivnostima koje kao Vlada poduzimamo i uz ove rezultate zadovoljni smo i dosadašnjim tijekom posezone u kojoj ostvarujemo 5% veći turistički promet u usporedbi s istim razdobljem prošle godine", istaknuo je ministar turizma i sporta.
Ministar je zadovoljna rezultatima, no tvrdi i da ipak ima mjesta za napredak, posebno u kontekstu daljnje stabilizacije cijena.
12:29Prije 27 d03.09.2025
Posljednja dva-tri dana popunjenost je gotovo potpuna. U Hrvatskoj je trenutačno jako puno gostiju i sezona ide upravo onako kako smo cijelo vrijeme priželjkivali", ističe Glavina.
Dodaje i da, što se tiče glavnog dijela sezone, srpnja i kolovoza, u Ministarstvu vjeruju da će brojevi možda biti čak i malo bolji nego prošle godine.
Od početka godine do 20. kolovoza Hrvatsku je posjetilo 15,5 milijuna turista koji su ostvarili 79,2 milijuna noćenja, što je porast od jedan posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine.
Cilj je predstaviti izvanredne primjere održivih praksi te postaviti više standarde za turistički sektor u Hrvatskoj, kao i ojačati globalnu poziciju Hrvatske kao odgovorne i konkurentne destinacije.
14:08Prije 2 d28.09.2025
"No, naš je glavni cilj ostvariti pozitivne pomake u predsezoni i posezoni – rast broja dolazaka i noćenja upravo u tim razdobljima. Meni je u ovom trenutku osobito važno da posezona bude iznimno uspješna i da iz mjeseca u mjesec potvrđujemo status cjelogodišnje turističke destinacije", poručio je Glavina.
Privremeno neće biti moguć direktan pristup vozilima s DC75 (Vodnjanska cesta) u Paduljski put te Ulicu braće Leonardelli. Pristup navedenim ulicama i tom dijelu naselja Veli Vrh odvijat će se preko Ulice Vallelunga.
U Domu kulture u Rovinju održan je seminar u organizaciji Udruženja obrtnika Rovinj na temu Fiskalizacije 2.0 i uvođenja eRačuna, koji je privukao veliki broj obrtnika, poduzetnika i knjigovođa.
Dubai, koji slovi kao grad velikog luksuza ne mora biti nedostižan san. Upravo će to pokazati fantastični projekti stanova čije se cijene kreću već od 200.000 eura. Kako do stana u Dubaiju, koji su koraci najbitniji, moći ćete saznati na Dubai Roadshowu koji stiže u Rovinj!
Paulinić je uvršten među 11 najboljih hrvatskih boksača koji su od 4. do 14. rujna 2025. branili boje Hrvatske na najvećem ovogodišnjem natjecanju u olimpijskom boksu
Manifestacija je posvećena održivom načinu života, zdravim navikama i harmoniji s prirodom, a kroz tri dana obuhvatit će niz radionica, predavanja, rekreativnih aktivnosti, program za djecu te ponudu domaćih proizvoda.
"Rast ostvarujemo u pred i posezoni što ide u prilog svim aktivnostima koje kao Vlada poduzimamo i uz ove rezultate zadovoljni smo i dosadašnjim tijekom posezone u kojoj ostvarujemo 5% veći turistički promet u usporedbi s istim razdobljem prošle godine", istaknuo je ministar turizma i sporta.
Riječ je o podršci Valamara Dobrovoljnom vatrogasnom društvu Labin-Rabac u nabavi zaštitne vatrogasne opreme te sufinanciranju dodatnih dnevnih autobusnih linija na relaciji Labin–Rabac–Labin što je omogućilo bolju prometnu povezanost za građane i zaposlenike tijekom ove ljetne sezone.