FLAG Istarska batana danas je, 17. listopada, objavio natječaj za ribare, ugostitelje, obrte/tvrtke s registriranim/odobrenim objektima u poslovanju s hranom životinjskog porijekla, komunalna poduzeća, turističke zajednice, udruge i JLS-e s njihovog područja (Rovinj-Rovigno, Vodnjan-Dignano, Bale-Valle, Barban, Fažana-Fasana, Kanfanar, Ližnjan-Lisignano, Marčana, Medulin i Svetvinčenat) „Jačanje otpornosti gospodarskog sektora ribarstva i drugih djelatnosti u okviru plavog gospodarstva“.
Ukupno raspoloživa sredstva u okviru natječaja iznose 294.472,13 € uz napomenu da FLAG zadržava pravo povećanja raspoloživih sredstava u slučaju potrebe. Najviši iznos javne potpore po projektu iznosi 80.000,00 €, a intenzitet potpore je od 50% do 100% ovisno o vrsti projekta.
Prihvatljive aktivnosti su:
- Ulaganja u infrastrukturu namijenjenu podršci ribarskom i povezanim sektorima uključujući gradnju, nabavu montažnih i mobilnih objekata i/ili opremanje
- Aktivnosti osnivanja i rada radnih skupina, tijela i/ili inicijativa (međusektorskih i/ili unutarsektorskih)
- Aktivnosti vezane uz stavljanje na tržište proizvoda ribarstva i akvakulture
- Ulaganja u ugostiteljske objekte, kušaonice i dr. s ciljem nabave, skladištenja, pripreme i/ili plasmana proizvoda ribarstva i akvakulture
- Ulaganja u unapređenje turističkih i ugostiteljskih djelatnosti ribara uključujući uvođenje društveno i okolišno odgovornih praksi
- Aktivnosti podizanja svijesti krajnjih potrošača uključujući edukaciju, informativne kampanje, korištenje oznaka kvalitete, certifikata i brendiranje
- Aktivnosti jačanja stručnih kompetencija uključujući stručna usavršavanja, studijske posjete, job shadowing, mentorstva i sl.
- Promidžbene aktivnosti
Prijave projekata se podnose od 31.10.2025. do 22.12.2025. godine, a cjelokupna natječajna dokumentacija dostupna je ovdje.
Termini i lokacije predstavljanja FLAG-natječaja:
- u četvrtak, 23.10.2025. godine u prostorijama Udruženja obrtnika Rovinj, Andrea Amoroso 6, Rovinj s početkom u 10:00 sati
- u utorak, 28.10.2025. godine u uredu FLAG-a Istarska batana, Centar 214, Medulin s početkom u 10:00 sati
Za potvrdu dolaska molimo nazovite LAGUR/FLAG Istarska batana na 052/606-037 ili 091/605-4250, a svoj dolazak možete najaviti i putem e-maila: info.istarska.batana@gmail.com te je potrebno navesti sljedeće: Prijava na predstavljanje u Rovinju 23.10.2025., ime i prezime, tvrtka/organizacija/institucija, kontakt.