
Pulska umjetnica Aleksandra Ana Mikarić otvorila novu izložbu u Boliviji
Njeni radovi istražuju svjetove koji djeluju tiho i ispod površine – poput gljiva koje u prirodi oblikuju nevidljive mreže komunikacije.
15:12Prije 25 min27.07.2025
Porezna uprava upozorava na povećan broj lažnih (phishing) poruka u kojima se od poreznih obveznika traži uplata poreza ili se obavještavaju da im je odobren povrat poreza. Priopćenje porezne uprave prenosimo u cijelosti.
"Zaprimljen je veliki broj prijava o lažnim porukama u kojima se od poreznih obveznika traži uplata poreza ili se obavještavaju da im je odobren povrat. Lažni mailovi pristižu s različitih adresa i domena pa se porezni obveznici pozivaju da dodatno provjeravaju adrese i sadržaj poruka.
Molimo da se navedeni mailovi brišu, te da se s oprezom postupa sa sumnjivim porukama, osobito onima s dozom hitnosti. Za izbjegavanje budućih neugodnosti i/ili mogućih kompromitacija savjetuje se: izbjegavati ustupanje svojih lozinki i računa e-pošte drugim osobama ili servisima, promjena svih postojećih lozinki novima te korištenje drugačije jače lozinke za svaki pojedini internetski servis, uvijek biti na oprezu kome se šalju povjerljive poruke i/ili podaci, biti oprezan pri otvaranju privitaka od nepoznatog pošiljatelja", stoji u priopćenju Porezne uprave.
Poziv je namijenjen licenciranim gospodarskim subjektima - obrtima, trgovačkim društvima i zadrugama - koji žele primiti učenike na naukovanje i aktivno sudjelovati u njihovom stručnom osposobljavanju u stvarnim radnim uvjetima.
18:31Prije 1 d25.07.2025
Vaš komentar je uspešno snimljen i biće vidljiv nakon verifikacije administratora portala.