Najavljen koncert Josipe Lisac u Puli u sklopu ekskluzivne turneje!
Josipa Lisac početkom iduće godine održat će ekskluzivnu turneju koja obuhvaća intimne kazališne nastupe u Zadru, Rijeci i Puli.
09:44Prije 13 min18.12.2025
Zbog niza rekordnih brojki zaraženih koronavirusom koje su zabilježene u posljednjih nekoliko dana, premijer, ministri, ali i epidemiolozi na sve strane apeliranju na građane da se pridržavaju mjera. Iz Vlade RH apel su uputili i objavom na Facebooku, koju prenosimo u cijelosti:
"Znamo, dosta vam je virusa, dosta vam je preporuka, dosta vam je mjera, ali ne samo u Hrvatskoj već u cijeloj EU brojevi zaraženih osoba snažno rastu i zato osobna odgovornost pri poštivanju mjera na snazi ostaje ključ svega. Odustanemo li od toga doći ćemo do preopterećenosti zdravstvenog sustava koji ima svoje granice.
Ovo nije zastrašivanje ili širenje panike već apel jer je zdravstveni sustav najranjiviji i ukoliko se bolnički kapaciteti nastave puniti na ovaj način možemo doći u situaciju da adekvatnu zdravstvenu skrb neće moći primiti ni oni koji boluju od drugih bolesti, a nužno im je potrebna. U takvoj situaciji još nismo i imamo kapacitete, ali vrlo lako možemo biti.
Veliki broj zaraženih osoba ne znači nužno da sve te osobe imaju iste simptome ili da jednako teško podnose virus, dapače, velika većina nema teže simptome ili ih nema uopće, ali svaki novi teži slučaj treba bolničku njegu. Zato još jednom naglašavamo, mjere koje su na snazi sasvim su dovoljne da se izbjegne širenje zaraze ako se poštuju.
Držanje distance, redovita dezinfekcija ruku i nošenje maski, kada je to potrebno prema preporukama HZJZ - Hrvatski zavod za javno zdravstvo i Ravnateljstvo civilne zaštite MUP RH, mogu biti jako učinkoviti alati u zaustavljanju širenja zaraze. Što je manji broj zaraženih, manja je opterećenost zdravstvenoga sustava i prije ćemo doći u situaciju da se mjere mogu ukinuti.
U odnosu na druge EU države sa sličnim brojkama imamo puno liberalnije mjere i želimo da takve i ostanu. Život ne smije stati i upravo zato razgovaramo s gospodarstvenicima te radimo sve kako bismo nastavili živjeti sa što je moguće manje smetnji do pronalaska lijeka ili cjepiva, ali zato trebamo vašu pomoć. Svatko od nas ima li poznaje nekoga tko ima potrebe za nekakvom zdravstvenom njegom, svatko od nas ima svoje bližnje i radi brige za njih hajdemo pokazati da zajedno možemo izdržati.
I na kraju, veliki broj vas pita zašto sada maskice da, a na početku ne; #COVID19 je novi virus i kako ga upoznajemo tako se mijenjaju i spoznaje o tome što može pomoći, a što ne u zaustavljanju njegova širenja. Maske su se pokazale kao dobar alat i zato apeliramo da ih nosite kada je potrebno, a ispod još jednom možete vidjeti koje su to situacije i koji su izuzetci."
Sigurnosni pojasevi jedan su od elemenata zaštite vozača i putnika u motornim vozilima, namijenjeni zaštiti osoba prilikom sudara i iznenadnog zaustavljanja vozila.
06:45Prije 3 h18.12.2025
Kada se počelo s Kaštijunom, neke prve procjene koje su tada izlazile bile su da bi Kaštijun na gorivu iz otpada trebao zarađivati. "Danas znamo da tomu nije tako, da, naprotiv, cijena zbrinjavanja iznosi od 200 eura naviše po toni."
06:15Prije 3 h18.12.2025
Ovogodišnja svečana ceremonija proglašenja najboljih talijanskih restorana, koji se nalaze izvan granica Italije, održana je 15. prosinca u Teatru Manzoni u Milanu, a svi zainteresirani mogli su je pratiti putem online kanala.
22:06Prije 11 h17.12.2025
Uz podjelu paketa, održat će se i bogat animacijski program, uz predstavu Istra Inspirita “Kuglice spašavaju Božić” te prigodni mali božićni sajam (fritule, rukotvorine…).
18:31Prije 15 h17.12.2025
Skladište se nalazi u Puli, na adresi Koparska 52, a otvoreno je utorkom i četvrtkom od 17 do 19 sati.
16:39Prije 17 h17.12.2025
Iz NSHR javljaju kako su održali sastanak s gradonačelnikom Grada Pule Peđom Grbinom kako bi se pokušalo iznaći rješenje i spriječio štrajk, a na sastanku koji je održan ovog ponedjeljka, 15. prosinca, očito nije pronađeno kompromisno rješenje.
14:35Prije 19 h17.12.2025
Suradnja je na visokoj razini, a osim po pitanju zaštite državne granice i suzbijanja nezakonitih migracija, ove uprave surađuju i po pitanju suzbijanja svih drugih oblika kriminaliteta, po pitanju navijačkih skupina, stanja sigurnosti u prometu te svih drugih sigurnosnih izazova koji utječu na živ
14:31Prije 19 h17.12.2025
Prvenstvo je okupilo predstavnike 19 država, a Hrvatsku je predstavljalo šest klubova pod okriljem Hrvatskog sportskog plesnog saveza. Među njima je bio i USB Poreč, koji se natjecao u modern i jazz disciplinama, predvođen trenericama i koreografkinjama Ivanom Domazet i Azrom Baltić.
14:06Prije 19 h17.12.2025
Ostavite komentar