Rovinj: Glazbeni poučak u čast Slavku Zlatiću nakon 25 godina njegove smrti

IstraIN

20 Studeni 2018 I 09:47

Rovinj: Glazbeni poučak u čast Slavku Zlatiću nakon 25 godina njegove smrti

U srijedu, 21. studenog 2018., u Rovinju, u Multimedijalnom centru će se s početkom u 18 sati održati ciklus edukativnih koncerata "Glazbeni poučak", ovoga puta posvećen obilježavanju 25. obljetnice smrti istarskog skladatelja Slavka Zlatića.

Rođen 1910., a umro 1993. godine Zlatić je bio skladatelj, dirigent, glazbeni pedagog, melograf i glazbeni pisac,organizator i djelatnik na području glazbene umjetnosti.

Slavko Zlatić jedan je od velikana  istarske pa tako i hrvatske glazbe, a na Glazbenom će poučku njegova djela izvesti Elda Krajcar Percan, Jadranka Celić Bernaz, Aleksandra Golojka, Chiara Jurić, sopran Mila Soldatić i zbor Roženice iz Pazina s dirigenticom Ines Kovačić Drndić. O susretu s skladateljem govoriti će skladateljica Đeni Dekleva Radaković, a ulaz je slobodan za svih.

Ostavite komentar