Peruško: Pula sport je najveći gubitaš, Aldo Drosina je u lošem stanju, a razlog tome je ugovor s NK Istrom

IstraIN

1 Kolovoz 2022 I 21:31

Peruško: Pula sport je najveći gubitaš, Aldo Drosina je u lošem stanju, a razlog tome je ugovor s NK Istrom

Na dnevnom redu sjednice Gradskog vijeća Pule koja je još u tijeku našlo se i izvješće gradske tvrtke Pula sport d.o.o. 

U svom obrazloženju direktor tvrtke Mario Peruško istaknuo je kako je Pula sport kao tvrtka u stopostotnom vlasništvu Grada Pule najveći gubitaš u prošloj godini.

Istaknuo je kako je ova tvrtka znatno osjetila gubitak s kojim su se suočili, na što je IDS-ov Marin Lerotić u svom govoru kazao kako je upravo na posljednjem proračunu izglasano smanjenje od 1,5 milijuna kuna od strane vladajuće koalicije.

"Vratite te novce Pula sportu jer u suprotnom neće funkcionirati. Mi kao oporba podržavamo i predlažemo povećanje, a vi to ne želite prihvatiti" kazao je Lerotić.

Komentirajući Lerotićevu sugestiju da se na stadionu Aldo Drosina pronađe rješenje, na tragu stakla u loži, kako bi osobe s invaliditetom nesmetano mogle gledati utakmicu, Peruško je kazao kako stadion već godinama propada i kako se već vidi i danak vremena na stadionu kojeg koristi pulski prvoligaš.

"Ovaj problem nije od jučer i osobe s invaliditetom jesu zakinute. Stadion je u jako lošem stanju, a razlog tome je ugovor o korištenju sportskih građevinama s NK Istrom 1961 prema kojem Pula sport svake godine poklanja NK Istri 777 tisuća kuna. 

To je bilo u redu dok je bila ustanova, ali prelaskom u trgovačko društvo puno se toga knjigovodstveno promijenilo. Mi ne možemo tamo sve ove godine iznaći sredstva" kazao je Peruško zaboravivši spomenuti da je ugovor kao ravnatelj ustanove potpisao upravo on.

Ostavite komentar