Nove kazne za prometne prekršaje: dronovi i policija u borbi protiv nesavjesnih vozača
21:59Prije 8 h27.10.2025
U osmini finala Kupa Hrvatske nogometaši Istre poraženi su od Varaždina 3:2 i samim time ispali su iz daljnjeg natjecanja.
U zanimljivoj utakmici palo je čak pet pogodaka.
Trener Català je za razliku od posljednjeg susreta na Drosini izmijenio momčad i u utakmicu krenuo s deset novih igrača u odnosu na ligaški susret protiv Varaždina u posljednjem kolu.
Domaćin je do vodstva stigao već u sedmoj minuti kada Pilj zabija svoj prvijenac u ovoj sezoni za vodstvo Varaždina 1:0.
U nastavku je bilo prilika na obje strane, Varaždin je bio nešto konkretniji, ali zeleno-žuti su stigli do gola. Sjajan pogodak petom postigao je Josipović u 35. minuti, na asistenciju Valinčića za izjednačenje.
U drugom dijelu Puljani su odmah krenuli agresivni i već nakon 40 sekundi mogli su i povesti, ali prvo Josipović puca u blok, a potom Petrusenko iznad gola.
Dobru igru u nastavku Puljani su okrunili novim pogotkom. U 55. minuti Filet zabija za 2:1.
No, vodstvo nije dugo trajalo. U 68. minuti Valinčić u kaznenom prostoru ruši Mitrovskog, a Postonjski sigurno zabija iz penala.
Trener Català u nastavku je uveo Ercega, Vuka i Matheusa i tražio novi gol, ali on se dogodio na drugoj strani.
U 80. minuti domaćin stiže do vodstva, Vukčević je asistirao, a Šego zabio za preokret i vodstvo Varaždina 3:2, a u konačnici i pobjedu.
Ovo je prvo izboreno četvrtfinale Kupa za nogometaše Varaždina.
Foto: Damir Spehar/PIXSELL
Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić objavio je popis igrača za završnicu europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026., a među pretpozvanima se našao i bivši igrač Istre 1961, danas član zagrebačkog Dinama – Moris Valinčić.
15:57Prije 14 h27.10.2025
Na prijemu su sudjelovali predstavnici KBK Planet Sport Pula, KBK Buje, KBK Budokai Labin i KBK Zeus Vižinada, predvođeni svojim trenerima i predsjednikom Kickboxing saveza Istarske županije Draganom Ljubojom.
14:17Prije 15 h27.10.2025
Na Prvenstvu je nastupilo 578 natjecatelja iz 75 klubova Hrvatske. Osvajač srebrne medalje je Jakov Bušljeta (U9 ml.učenici - 29 kg), dok se Tina Lacmanović (U11 učenice - 43 kg) plasirala na 5. mjesto.
10:29Prije 19 h27.10.2025
U susretu 4. kola SuperSport odbojkaške Superlige odbojkaši Rovinja ugostili su moćnu Mursu iz Osijeka, aktualnog osvajača dvostruke krune, koja je na parketu dvorane Gimnasium potvrdila ulogu favorita i slavila s uvjerljivih 3:0 u setovima (25:19, 25:20, 25:19).
19:58Prije 1 d26.10.2025
Odbojkaši Rovinja nisu najbolje započeli novu sezonu Superlige, no već danas imaju priliku za popravak dojma. Nakon poraza od Dinama, Zeleni će u dvorani Gimnasium ugostiti aktualnog prvaka Hrvatske – Mursu Osijek.
13:34Prije 1 d26.10.2025
Futsal Istra Pula ostvarila je veliku pobjedu u Vrgorcu! U dramatičnom preokretu i pravom futsalskom trileru, momčad Tomislava Horvata slavila je s 5:3 protiv uvijek neugodnog domaćina te pokazala da ove sezone ima i igru i karakter za velike domete.
11:55Prije 1 d26.10.2025
Spektakularan pogodak Antonija Maurića iz slobodnog udarca obilježio je pobjedu Istre 1961 nad Lokomotivom u 11. kolu SuperSport HNL-a. Mlada nada pulskog kluba sjajno je pogodila rašlje s 25 metara i kreirala gol koji mnogi već nazivaju – pogotkom sezone.
10:03Prije 1 d26.10.2025
Ostavite komentar