
Organum Histriae: Ovog vikenda besplatna vođena tura u Rovinju i dva koncerta u Puli i Bujama
Vikend u znaku orgulja – srednji vijek, suvremena improvizacija i besplatna vođena tura!
20:28Prije 1 h18.09.2025
Pulska policija jučer je zaprimila dojavu građanina da je prilikom uređivanja zemljišta na području Fažane pronašao predmet, nalik na eksplozivnu napravu.
Na mjesto događaja odmah su upućeni policijski službenici te je utvrđeno kako se radi o ručnoj bombi iz Drugog svjetskog rata koju su policijski službenici protueksplozijske jedinice izuzeli i uništili.
Policijska uprava istarska upozorava građane da budu oprezni te da ako pronađu predmete koji nalikuju na eksplozivna sredstva, ne poduzimaju nikakve radnje samostalnog uklanjanja, već da o tome odmah obavijeste policiju.
Podsjećaju iz policije da još uvijek ima zaostalih minsko-eksplozivnih sredstava, kako onih iz Drugog svjetskog rata, tako i onih novijeg datuma.
Takva sredstva najčešće se pronalaze na odlagalištima otpada, uz prometnice, u moru te na zemljištima prilikom obavljanja poljoprivrednih ili građevinskih radova.
“Ako pronađete takva sredstva nemojte ih dirati niti donositi u policijsku postaju kako ne bi došlo do njihovog aktiviranja i neželjenog ozljeđivanja, već o tome obavijestite policiju na broj 192. Tada će na teren izaći stručne osobe protueksplozijske zaštite koje će na siguran način ukloniti sredstva i primjereno ih uništiti”, poručuju iz PU istarske.
Foto: PU istarska
Kako bi se smanjio broj ovakvih događaja, Policijska uprava istarska apelira na građana da i sami vode računa o svojoj svakodnevnoj zaštititi te da zaštite svoju imovinu.
12:18Prije 9 h18.09.2025
Umaška policija uhitila 62-godišnjeg Talijana zbog pokušaja iznude!
11:15Prije 10 h18.09.2025
Građani, uglavnom starije dobi, ovih dana na području Policijske uprave istarske zaprimaju pozive navodnih liječnika iz inozemstva koji im govore da su im djeca u bolnici i da potrebe hitnog liječenja i operacije trebaju dostaviti novac ili nakit.
10:17Prije 11 h18.09.2025
Istarska policija je tijekom jučerašnjeg dana zabilježila dva slučaja u kojima su vozači upravljali prijevoznim sredstvima bez korištenja zaštitne kacige te time ugrozili svoju sigurnost.
10:04Prije 1 d17.09.2025
Nakon što su nam se u redakciju javili zabrinuti mještani Bala, i to zbog učestalih krađa u posljednje vrijeme na području Općine, odlučili smo provjeriti situaciju.
06:15Prije 1 d17.09.2025
Ostavite komentar