
Kod pulske luke uočen kit!
Stručnjaci nisu sigurni, no nagađaju da je vjerojatno riječ o kitu perajaru, vrsti koja i inače živi u Sredozemlju, a čiji najveći primjerci mogu dosegnuti i 27 metara.
08:12Prije 19 min03.07.2025
Predsjednik SDP-a Peđa Grbin u subotu je na sjednici Glavnog odbora dobio jednoglasnu potporu da bude premijerski kandidat na sljedećim parlamentarnim izborima.
Nakon sjednice Glavnog odbora Grbin je izvijestio kako su raspravljali o SDP-ovoj mirovinskoj reformi kojom bi se prosječne mirovine u četiri godine podignule s 500 na 750 eura i umirovljenicima omogućio dostojanstven život.
„Građankama i građanima moramo ponuditi sustavno rješenje koje neće ovisiti o izborima i o nečijoj dobroj volji da u nekom trenutku da privremenu olakšicu, kao što se događalo tijekom covid-krize ili prošle godine tijekom inflacije.
Rješavanje mirovinskog sustava mora biti trajno, sustavno i na dobrobit umirovljenika”, poručio je Grbin.
Predsjednica Glavnog odbora Marija Lugarić kazala je da jednoglasni zaključak GO-a kojim se daje potpora vodstvu i timu za pripremu stranke za izbore znači da je SDP izabrao svog predsjednika i da je Peđa Grbin SDP-ov kandidat za premijera.
Grbin se nije izjašnjavao o potencijalnima koalicijskim partnerima na izborima, ali se osvrnuo na izjavu predsjednika Centra Ivice Puljka da je ‘SDP stranka na zalasku’, kazavši da će kvalifikaciju njegove izjave dati birači.
U daljnje svađe s njim nemam se namjeru upuštati, a to što on svoj politički uspjeh planira graditi na personalnom sukobu umjesto da građanima ponudi nešto konkretno, to je njegova stvar, kazao je Grbin, otklonivši mogućnost predizborne suradnje s Centrom.
Upitan kako namjerava podignuti rejting stranke, naglasio je da će umjesto samohvale ponuditi građanima ono konkretno što za njih može napraviti.
„Imamo alternativu – stranku koja zna kako osigurati 50 posto veće mirovine, besplatne vrtiće i zna što napraviti za poboljšanje standarda radnica i radnika, a što da sustav javne uprave i lokalne samouprave funkcionira, a s druge strane imamo stranku koja zna prodati plin za cent, zna maznuti milijardu kuna iz Ine i stranku koja zna sustavno krasti”, kazao je, dodavši da će odluku u kojem će smjeru ići Hrvatska donijeti građani.
Foto: Anto Magzan
Naglasila je kako se vladajući hvale povećanjem naknade za bolovanje sa 70 % na 80 %, no ignoriraju činjenicu da se ona i dalje računa po osnovici iz 2009. godine.
18:53Prije 13 h02.07.2025
U cilju preventivnog djelovanja na sprječavanju sličnih događaja te drugih kaznenih djela i prekršaja, od strane policije pojačat će se ophodnje.
17:59Prije 14 h02.07.2025
Financijski izvještaji kandidata za gradonačelnike koji su ušli u drugi krug lokalnih izbora, a koje su morali predati Državnom izbornom povjerenstvu (DIP) do ponoći, otkrivaju zanimljive detalje o načinu financiranja izbornih kampanja diljem Hrvatske.
14:54Prije 17 h02.07.2025
Podsjetio je kako je Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture, nakon višekratnih prozivki – građana, načelnika, općinskih vijeća i saborskih zastupnika – tek 12. veljače ove godine sazvalo sastanak na kojem je obećano da će brod biti uklonjen do početka turističke sezone.
14:09Prije 18 h02.07.2025
Gradsko vijeće Grada Vodnjan – Dignano na svojoj drugoj sjednici u utorak, 1. srpnja 2025. godine, izglasalo je Odluku o ustrojstvu i djelokrugu upravnih tijela Grada Vodnjan-Dignano.
11:47Prije 20 h02.07.2025
Gordana Antić nova je načelnica Stožera civilne zaštite Istarske županije, što je kraj Kozlevčeve uloge u civilnoj zaštiti.
11:04Prije 21 h02.07.2025
Kako navodi predsjednica Kluba žena IDS-a Helga Možé, riječ je o slučaju koji je duboko potresao lokalnu zajednicu, a koji traži odlučnu, ali odgovornu reakciju.
10:20Prije 22 h02.07.2025
Ostavite komentar