Rovinjski mališani trenirali s hrvatskim olimpijcima STIGLI GIMNASTIČARI TIN SRBIĆ I ANA ĐEREK

IstraIN

25 Rujan 2021 I 10:31

Rovinjski mališani trenirali s hrvatskim olimpijcima STIGLI GIMNASTIČARI TIN SRBIĆ I ANA ĐEREK

Sportska zajednica Grada Rovinja ove je godine kroz rujan organizirala brojna sportska događanja u čast proslave Dana Grada i blagdana zaštitnice sv. Eufemije.

Početkom rujna obilježen je Hrvatski olimpijski dan, a posljednje organizirano događanje također je osmišljeno u duhu olimpizma. Tako su u rovinjsku dvoranu Valbruna danas stigli Tin Srbić i Ana Đerek, mladi olimpijci koji ispisuju povijest hrvatske gimnastike.

Osvajač srebrne medalje na proteklim olimpijskim igrama osvrnuo se na atmosferu u Tokiju i postignut uspjeh. “Atmosfera je bila nevjerojatna, svi hrvatski sportaši bili su mi velika podrška kao i ja njima. Stvarno nisam mogao poželjeti bolju ekipu i bolju podršku.

Osvojio sam i prvu olimpijsku medalju, ne želim se ureknuti ako kažem 'prva, a nadam se ne i posljednja', ali stvarno sam cijeli život sanjao samo da odem na Olimpijske igre i osvajanje medalje bio je dodati bonus te sam jako ponosan na taj uspjeh“, izjavio je Tin Srbić, dok nam je i Ana Đerek potvrdila da je odlazak na Olimpijske igre ostvarenje snova za sportaše.

“Mislim da nije tajna i da svi već znaju da su Olimpijske igre ispunjenje sna svakog sportaša pa tako i mog. Ja sam na prvim Olimpijskim igrama sudjelovala sa samo 17 godina, vrlo mlada i očekivala sam puno, ali uspjela sam ostvariti sve o čemu sam sanjala i čemu sam se nadala“, izjavila je Đerek.

gimn2.jpg

Tin i Ana danas su u Rovinju održali trening s rovinjskim mališanima kako bi ih upoznali s gimnastikom, ali i naglasili važnost bavljenja sportom. “Super mi je što smo se ovdje došli družiti s djecom, promovirati općenito sport pa tako i gimnastiku“, poručila je Ana.

„Danas smo došli da se s djecom malo razgibamo i pokrenemo, da se s njima zabavimo, da im pokažemo da mi i s njima možemo trenirati i zabavljati se. Nakon toga uslijedilo je slikanje, druženje...Zapravo smo htjeli djeci pokazati da je fizička aktivnost jako bitna“, izjavio je Tin.

Ostavite komentar