
ROVINJ: Crkvica iz 14. stoljeća zasjala novim sjajem
Riječ je o važnom spomeniku, s obzirom na to da crkvica smještena među starim kućama podno sv. Eufemije datira iz 1388. godine.
18:13Prije 13 min09.05.2025
Udruga Dani Krešimira Ćosića organizira prve besplatne košarkaše kampove u Hrvatskoj na tri lokacije.
"Ovo je zaista jedinstveni pristup animiranja i podučavanja djece u košarci, sportu, zdravom životu i sportskim vrijednostima“, izjavila je Ana Ćosić Pajurin.
Kamp je namijenjen djeci od 8 i 9 godina te će trajati pet radnih dana svakim danom od 9 do 12 sati. Unutar tog perioda djeca su naučila osnove košarke, o povijesti košarke, zdravoj prehrani, sportskoj psihologiji, fair playu i drugom.
Kampovi su organizirani u suradnji s lokalnim košarkaškim klubovima koji u zajedničkom interesu promicanja košarke i sporta pružaju svoju stručnu pomoć i treniraju djecu. Lokalni klubovi koji su uključeni ove godine su KK Cedevita junior iz Zagreba, KK ABC Zadar iz Zadra i KK Pazin iz Pazina. Iduće godine planira se obuhvatiti cijela Hrvatska.
Kampove će posjetiti slavni bivši košarkaši koji će prenijeti svoja iskustva djeci i omogućiti im otvoreni razgovor i postavljanje brojnih interesantnih pitanja.
"Cilj je popularizirati košarku. Trenutna situacija u hrvatskoj košarci nije obećavajuća, ali bez stvaranja novih naraštaja košarkaša i navijača teško da ćemo se izvući. Kampovi zastupaju razmišljanja Krešimira Ćosića među kojima je i to je da sportaš mora biti kompletna osoba i da sebičnosti nema mjesta u kolektivnom sportu“, otkriva Zdenka Zrilić iz Udruge.
Kamp u Pazinu kreće 27. lipnja
Na tragu toga uskoro će biti izdana knjižica koju će dobiti polaznici kampa pod nazivom ‘I ja sam Krešo.‘, u kojoj će djeca čitati o raznim anegdotama iz Krešinog života i ispunjavati zadatke s porukom prijateljstva, zajedništva i važnosti obrazovanja.
Na svakom kampu je ograničeni broj mjesta ovisno o kapacitetima dvorane tako da se očekuje popunjavanje mjesta u jako kratkom roku. Kada se popune mjesta, prijave dalje neće biti moguće. Ovo je više nego hvalevrijedan projekt koji osim popularizacija košarke daje djeci jednu kompletnu edukaciju u sportu i sve to besplatno.
Lokacije ovogodišnjih kampova:
27.6.-1.7.2022. - KK CEDEVITA JUNIOR, Dom košarke Cedevita
27.6.-1.7.2022. - KK PAZIN, Školsko-gradska sportska dvorana Pazin
22.-26.8.2022. - KK ABC ZADAR, Dvorana Krešimira Ćosića
Istra 1961 u nedjelju u 18:15 sati na Drosini dočekuje Varaždin u sklopu 34. kola SuperSport HNL-a. Uoči susreta trener Gonzalo Garcia i igrač Moris Valinčić poručili su da je momčad spremna i motivirana za važnu domaću pobjedu.
14:20Prije 4 h09.05.2025
Odličan uspjeh istarskog sportaša koji je statistički na terenu u prosjeku proveo 36,5 minuta te je bio najefikasniji košarkaš po broju postignutih koševa!
11:03Prije 7 h09.05.2025
Na turniru će sudjelovati čak 40 klubova iz 16 zemalja, među kojima su i daleki Australija i Čile, kao i brojne europske gimnastičke velesile.
20:28Prije 21 h08.05.2025
Raspored do kraja sezone također ide na ruku Istri. Nakon susreta s Varaždinom, Puljani će ponovno igrati na domaćem terenu protiv Šibenika, a sezonu zaključuju gostovanjem kod Osijeka. S druge strane, Varaždin nakon Pule dočekuje Osijek, a u posljednjem kolu gostuje kod Dinama.
16:30Prije 1 d08.05.2025
Mladi sportaši Hung Gar Wushu kluba iz Pule ostvarili su sjajne rezultate na Europskom tradicionalnom Wushu prvenstvu održanom na grčkom otoku Kreti, osvojivši ukupno šest medalja u snažnoj konkurenciji više od 500 natjecatelja iz 25 zemalja.
14:00Prije 1 d08.05.2025
Bilo da ste iskusni biciklist ili samo tražite novi način kako provesti aktivan vikend u prirodi, ova biciklijada nudi idealnu priliku za druženje, rekreaciju i upoznavanje ljepota istarske unutrašnjosti.
21:35Prije 1 d07.05.2025
Ostavite komentar