
SASTANAK TRAJAO TRI SATA U školu stiglo 20-ak roditelja: 'Bilo je konstruktivno'
Kao što je bilo najavljeno, u srijedu navečer se u osnovnoj školi održao sastanak i s roditeljima na kojem je prisustvovalo njih 20-ak.
21:19Prije 93 d08.01.2025
Ravnatelj Uprave za potporu i unaprjeđenje sustava odgoja i obrazovanja u Ministarstvu obrazovanja, Momir Karin je novinarima rekao da su roditelji postavili četiri uvjeta za povratak djece u školu.
U osnovnoj školi u Puli sinoć je održan sastanak predstavnika Ministarstva obrazovanja, ravnatelja i roditelja koji su odbili svoju djecu poslati u školu zbog dječaka koji je premješten iz druge škole zbog nedoličnog ponašanja.
Ravnatelj Uprave za potporu i unaprjeđenje sustava odgoja i obrazovanja u Ministarstvu obrazovanja, Momir Karin je novinarima rekao da su roditelji postavili četiri uvjeta za povratak djece u školu.
Kao što je bilo najavljeno, u srijedu navečer se u osnovnoj školi održao sastanak i s roditeljima na kojem je prisustvovalo njih 20-ak.
21:19Prije 93 d08.01.2025
Kako doznajemo od ravnatelja škole, učenik zbog kojeg roditelji nisu poslali svoju djecu, danas je bio sam na nastavi.
13:47Prije 95 d07.01.2025
"Da ja ne bih sada prepričavao dobit ćete ih točno taksativno navedene. Četiri su uvjeta. Ništa posebno, ali sve je u interesu djece, sve djece škole i djeteta kojem treba pomoć."
Na pitanje vjeruje li da će se situacija riješiti, Karin je kazao kako apsolutno vjeruje.
Karin je dodao da je škola provela sve postupke u skladu sa zakonom i interesom djeteta.
Uključio se i pulski gradonačelnik Filip Zoričić koji je rekao kako niti jedno dijete ne zaslužuje biti izolirano te je apelirao na roditelje da pošalju svoju djecu u školu već danas. Istaknuo je i da će Grad otvoriti savjetovalište za mentalno zdravlje dodajući da će učenik imati indiviualizirani pristup i pomoćnika u nastavi.
Na području Policijske uprave istarske tijekom prva tri mjeseca ove godine zabilježeno je 17 prometnih nesreća u kojima su sudjelovali vozači mopeda i motocikla, što je 30 % više u odnosu na isto razdoblje prošle godine.
13:34Prije 2 h12.04.2025
Vođeni sloganom „Budi razlika da se smanji plastika“ najbolji učenički radovi o smanjenju jednokratne plastike bit će nagrađeni vrijednim nagradama!
11:05Prije 5 h12.04.2025
Od 38 prikupljenih uzoraka, ostvarili su 97 % ekstra djevičanskog maslinovog ulja ili 85 % zlatnih medalja.
08:37Prije 7 h12.04.2025
Na ovogodišnjoj vojnoj vježbi "ŠTIT 25" na Rtu Kamenjak sudjelovala su 322 pripadnika Oružanih snaga Republike Hrvatske i partnerskih oružanih snaga s raketnim i topničkim sustavima protuzračne obrane malog i srednjeg dometa.
19:17Prije 21 h11.04.2025
Nakon današnjih događanja doznajemo kako je bujska podružnica IDS-a pokrenula postupak suspenzije Jelene Perosse do zaključenja istrage.
18:52Prije 21 h11.04.2025
Donosimo nove informacije o slučaju Mile Kekin i vila u Istri.
17:16Prije 23 h11.04.2025
U prostorima Grada Pule danas je svečano potpisana nadopuna Povelje o osnivanju humanitarne mreže Grada Pule, kojom su formalno pristupile tri nove udruge: Udruga Aja, Udruga Institut Pula i Caritas Porečke i Pulske biskupije, koje već neko vrijeme aktivno surađuju s Gradom u pružanju pomoći.
17:00Prije 23 h11.04.2025
Nagrada Simply the Best već 16 godina prepoznaje inovativne i kreativne projekte koji doprinose unapređenju turističke ponude u Hrvatskoj.
16:08Prije 1 d11.04.2025