
U teškoj prometnoj nesreći kod Savičente poginula jedna osoba
U nesreći su sudjelovali osobni automobil i teretno vozilo, a točne okolnosti još uvijek nisu poznate.
23:25Prije 3 h18.04.2025
Naš novinarski tim posjetio je neke od najpoznatijih trgovačkih lanaca u Trstu kako bismo se uvjerili u kupovne navike Istrijana.
Brojni Istrijani i dalje često odlazi preko granice u potrazi za povoljnijim cijenama raznih proizvoda. Tako su se i u petak, za vrijeme bojkota u hrvatskim trgovinama, u Trstu mogla vidjeti brojna vozila s pulskim registarskim oznakama.
Naš novinarski tim posjetio je neke od najpoznatijih trgovačkih lanaca u Trstu kako bismo se uvjerili u kupovne navike Istrijana.
Razgovarali smo s nekim Istrijanima koji su nam rekli kako često odlaze u Trst po špežu, a namjerno su to učinili baš jučer – za vrijeme trajanja bojkota!
„Razlika je manja nego što je to bila godinama ranije, Talijani su također podignuli cijene, ali i dalje su neki proizvodi znatno jeftiniji nego kod nas. Primjerice, pašta, tuna, deterdženti su osjetno jeftiniji nego kod nas“ rekli su nam.
Dodali su i kako se nadaju da će bojkot uroditi plodom i da će se zaista nešto konrektno promijeniti jer trenutno stanje je neizdrživo.
„Potrebno je porezno i dugotrajno regulirati politiku cijena. Vidio sam da su neki trgovački lanci najavili snižavanje cijene proizvoda, no pitanje je do kada i je li sve ovo samo trik da se građani utišaju na kratko“ rekao nam je jedan Porečan.
U TRSTU SE PONOVNO KUPUJE Mnogi iskoristili produženi vikend za jeftiniju špežu
Unatoč bojkotima i pokušajima regulacije cijena u Hrvatskoj, mnogi Istrijani i dalje biraju Trst zbog povoljnijih cijena određenih proizvoda.
Ova situacija jasno pokazuje kako su građani spremni prijeći granicu kako bi uštedjeli, dok domaće tržište hitno treba dugoročne mjere koje će osigurati pravednije i pristupačnije cijene za sve.
U prosincu smo također posjetili Trst i napravili analizu cijena u Hrvatskoj i Italiji, a članak možete pročitati ovdje.
ANALIZA CIJENA: Istražili smo isplati li se otputovati u Italiju po 'špežu'
Pučka pravobraniteljica Tena Šimonović Einwalter u više je navrata tijekom posljednjih godinu dana upozoravala Vladu Republike Hrvatske da se time diskriminira starije osobe i umirovljenike i tražila da im se opet omogući pravo na ovu naknadu.
17:11Prije 10 h18.04.2025
Svi korisnici hrvatskih mirovina i nacionalne naknade mogu preuzeti jednokratnu naknadu preuzimaju u poslovnicama FINA-e u Medulinu i Puli, a svi ostali moraju se javiti u Općinu Medulin.
14:36Prije 12 h18.04.2025
Ovog tjedna je zamjenica istarskog župana Jessica Acquavita svečano uručila Sporazume o suradnji između Istarske županije i gradova Buja, Poreča, Pule, Rovinja, Umaga i Vodnjana.
11:13Prije 16 h18.04.2025
Povodom nadolazećih uskrsnih blagdana, Grad Pula u suradnji s Turističkom zajednicom postavio je sedam novih klupa i ukrasne vaze duž šetališta.
10:01Prije 17 h18.04.2025
Ovakvi natpisi nisu novost u europskim destinacijama. Posljednjih godina zabilježeni su diljem Italije i Španjolske, gdje su postali vizualni simbol sve češćeg antiturističkog sentimenta.
08:40Prije 18 h18.04.2025
Policijska uprava istarska provodit će pojačane aktivnosti u koje će se uključiti maksimalno raspoloživ broj policijskih službenika te će se u funkciju staviti svi raspoloživi uređaji i oprema za nadzor i kontrolu prometa, a sve kako bi se promet na svim cestovnim pravcima odvijao bez poteškoća.
07:46Prije 19 h18.04.2025
U Istri, Primorju i Dalmaciji na današnji se dan najčešće jedu morska riba i plodovi mora, a u kontinentalnome dijelu Hrvatske, grah, suho voće, kompoti, štrudle od sira, tijesto s orasima i makom te riba i to najčešće šaran i štuka.
06:45Prije 20 h18.04.2025
Osim uskršnjeg programa, u kaštelu možete odigrati nezaobilaznu Escape Castle igru, posjetiti multimedijalnu izložbu, vrijednu zbirku oružja Ferlin i to sve po promotivnim cijenama ulaznica.
19:15Prije 1 d17.04.2025