DANI NARCISA U PULI! Ne propustite edukaciju o prevenciji raka dojke uz Anušku Budisavljević i Vinku Kos
Uz predavanja, u sklopu Dana narcisa, posjetitelji će moći saznati više o ostalim aktivnostima Kluba Gea, koji kontinuirano radi na podršci ženama koje su prošle kroz liječenje raka dojke.
Klub žena liječenih od karcinoma dojke Gea Pula i ove godine organizira Dane narcisa, manifestaciju posvećenu podizanju svijesti o važnosti prevencije i ranog otkrivanja raka dojke.
U sklopu bogatog programa, 18. ožujka 2025. godine u Gradskoj knjižnici i čitaonici Pula održat će se dva vrlo značajna predavanja.
Cilj predavanja je pružiti realnu, ali ohrabrujuću perspektivu: dijagnoza nije kraj kvalitete života – uz pravovremenu podršku, informiranost i aktivan pristup, moguće je živjeti ispunjeno i dostojanstveno.
13:04Prije 54 d28.02.2026
Prvo predavanje pod nazivom "Zašto dolazi do porasta incidencije raka dojke i kako možemo smanjiti rizik pojave bolesti" održat će prim. Anuška Budisavljević, dr. med., specijalistica internističke onkologije.
Druga tema, "Uloga slikovnih metoda u dijagnostici raka dojke", bit će predstavljena od strane dr. med. Vinke Kos, specijalistice radiologije. Oba predavanja počinju u 18 sati, a otvorena su za širu javnost.
Dani narcisa imaju za cilj educirati građane svih dobnih skupina i upozoriti na važnost preventivnih pregleda, kao i na nužnost ranog otkrivanja raka dojke.
Ova bolest, koja je jedna od najzastupljenijih među ženama, može biti potpuno izliječena ako se dijagnosticira u ranoj fazi.
Uz predavanja, u sklopu Dana narcisa, posjetitelji će moći saznati više o ostalim aktivnostima Kluba Gea, koji kontinuirano radi na podršci ženama koje su prošle kroz liječenje raka dojke, ali i na promicanju zdravih životnih navika i redovnih preventivnih pregleda.
Više informacija o programima ovogodišnjih Dana narcisa i ostalim aktivnostima Kluba Gea možete pronaći na službenoj web stranici kluba.
Na natjecanje koje slovi kao jedno od najrelevantnijih svjetskih ocjenjivanja vina, piva, jakih alkoholnih pića i delikatesa, stiglo je više od 3.400 uzoraka iz 46 zemalja.
''Pjesma je stajala sa strane jer govori o trenucima kad smo se iskreno i ozbiljno pitali ima li sve u nama i oko nas smisla. Od tada hodamo polako dan po dan i eto nas, ... skupili smo 33 godine zajedno. Nova nada, novi dan.", o pjesmi su ispričali Marijan i Gabi iz Nole.
Smotra iz godine u godinu bilježi rast kvalitete, a njezin je primarni cilj poticanje kreativnog izražavanja i kontinuirano usavršavanje u području fotografskih tehnika, kompozicije i vizualnog pripovijedanja – bilo da je riječ o fotoreportaži, arhitekturi ili detaljima grada.
Objavljeni su rezultati ovogodišnjeg Vinistrinog ocjenjivanja vina – titulu Best in Show ponijela je španjolska malvazija, dok su istarski vinari dominirali u ključnim kategorijama.
Jubilarni 30. Dani Antuna Šoljana počinju u petak u Rovinju, donoseći bogat trodnevni program književnih susreta, znanstvenog kolokvija, koncerta i radionica za djecu, uz slobodan ulaz na gotovo sva događanja.
Njezino djelovanje prepoznato je kroz kontinuiranu popularizaciju znanstvenih spoznaja, s posebnim fokusom na monumentalna stabla kao vrijednu prirodnu i kulturnu baštinu.
Nakon niza uznemirujućih dojava o bombama u školama i trgovačkim centrima u Puli i Istri, policija je potvrdila kako se u svim slučajevima radilo o lažnim uzbunama, a sigurnost učenika i građana ni u jednom trenutku nije bila ugrožena.
Ovim sporazumom Grad Pula i sindikat potvrđuju nastavak socijalnog dijaloga i partnerskog odnosa, usmjerenog na osiguravanje stabilnih, pravednih i motivirajućih uvjeta rada u gradskoj upravi, uz zajednički cilj kvalitetnije javne usluge za građane.
Zbog radova na Velom Vrhu i nedostatka jasne signalizacije, posjetitelji koji dolaze u pulski hotel Monumenti suočavaju se s ozbiljnim problemima u snalaženju, upozorava čitatelj.
Skupština je nakon provedenog javnog natječaja imenovala Sandra Dujmovića novim ravnateljem Nature Histrice na mandat od četiri godine, čime je i službeno preuzeo vodstvo ustanove.
Proslava 1. svibnja na Zlatnom rtu/Punta Corrente zamišljena je kao otvoren, pristupačan i sadržajan dan za sve: za djecu, roditelje, bake i djedove, rekreativce, prijatelje i sve one koji praznik rada žele provesti u dobrom društvu i u jedinstvenom prirodnom okruženju naše „Punte“.
Dojave o bombama jutros su uznemirile Pulu i Istru, uključujući škole i trgovački centar, no policija je nakon pregleda više lokacija potvrdila kako je riječ o lažnim prijetnjama.
Jutros su brojne istarske škole zaprimile dojave o postavljenim bombama, no prema prvim informacijama policije u većini slučajeva riječ je o lažnim prijavama, dok su pregledi na terenu još u tijeku.