U Rovinju se privode kraju radovi uređenja prizemlja kazališta Gandusio.
Podsjetimo, uređenje je započelo u listopadu prošle godine, a radovi obuhvaćaju prilagodbu prostora prizemlja kazališta novim potrebama, čime će se omogućiti suvremenije korištenje ovog važnog kulturnog objekta.
Ovaj tekst je remek-djelo jer nas veselo opominje: "Ne uzimajte sebe ozbiljno!", "Ne budite zle nam volje, drugi puta bit će bolje" - a ta se lekcija možda ipak lakše, konkretnije i dugotrajnije prenosi putem lakoće i razigranosti, a ne drame, patnje i suza.
12:37Prije 130 d25.02.2025
Radove financira Grad Rovinj, a saznali smo i kako će se u prizemlju kazališta događati brojne aktivnosti, poput onih koje su se do sada događale u Domu kulture.
"Bit će izložbi, koncerata, projekcija, raznih radionica... Bit će to jedan lijep i dinamičan prostor kojeg ćemo moći koristiti cijelu godinu", rekla nam je ravnateljica Pučkog otvorenog učilišta Rovinj, Dubravka Svetličić u intervjuu kojeg se možete prisjetiti ovdje.
Ovo je prvi put u povijesti da će se prizemlje kazališta "Antonio Gandusio" moći koristiti isključivo u kulturne svrhe.
Gradonačelnik Rovinja, Marko Paliaga, na svom je Facebook profilu objavio fotografije unutrašnjosti prostora, što do sada nismo imali priliku vidjeti, stoga - zavirite s nama!
Prema navodima organizatora, na mjestu događaja nalazi se 504 tisuće ljudi, čime je ovaj koncert postao najveći glazbeni događaj takve vrste u Hrvatskoj.
Sve počinje već 7. srpnja sa snažnim predznakom romantike, jer vas od 21 sat na starogradskom trgu uz Battistelinu šternu, čeka još jedno izdanje popularnih Vinskih večeri.
"Ovdje sam s prijateljima i mogu reći da je atmosfera stvarno moćna. Oko nas su rijeke ljudi kojima se ne vide kraja. Sigurno će ovo biti dan za pamćenje", poručio je čitatelj.
Što se tiče privedenih osoba, u jednom slučaju riječ je o remećenju javnog reda i mira, a četiri osobe privedene su zbog pirotehnike. Ukupno je oduzeto 23 komada.
Za potrebe koncerta bit će angažirano više od 6500 policajaca. Na sigurnost će uz njih paziti i nešto manje od 5000 zaštitara koje je angažirao organizator. Na Bundeku će, osim policije, biti spasioci, ronioci i policijska plovila.
Članove Prometne jedinice mladeži redovito ćete susretati na najfrekventnijim križanjima u Medulinu, Premanturi i Pješčanoj uvali. Trenutno jedinica broji deset članova, uz mogućnost priključenja novih, s ciljem pokrivanja još većeg broja prometno opterećenih lokacija.
"Tresla se brda, rodio se miš... Nema nikakve gužve, normalno smo putovali i stigli u Zagreb. Što nas čeka popodne, tek ćemo vidjeti, no zasad je situacija baš mirna...", poručio je čitatelj portala IstraIN koji je s ekipom stigao u Zagreb danas u jutarnjim satima.
Na lokaciji su uočili veliko stablo dužine preko 10 metara kako nekontrolirano pluta morem, ugrožavajući sigurnost svih plovila u tom dijelu akvatorija.
Ovo istraživanje, koje se provodi svaka tri mjeseca, donosi detaljne podatke o vrstama putovanja – od privatnih, poput odlaska na more, planinarenja, krstarenja, wellness odmora ili posjeta rodbini i prijateljima, do poslovnih putovanja, edukacija ili vjerskih putovanja.