Stanovnici naselja Sisplac i Stoja dobivaju nove polupodzemne spremnike za selektivni otpad
Ovaj projekt predstavlja još jedan korak prema učinkovitijem gospodarenju otpadom, a time i prema čišćoj Puli te poboljšanoj kvaliteti života za sve građane.
U cilju unapređenja kvalitete usluge i daljnjeg razvoja sustava selektivnog prikupljanja otpada, tvrtka Pula Herculanea započinje projekt ugradnje polupodzemnih spremnika u dijelu naselja Sisplac i Stoja.
Radovi započinju 28. travnja, a izvođač je tvrtka TGT ADRIATIK d.o.o. Pula, odabrana nakon provedenog postupka javne nabave.
Iz Grada Pule pozivaju građane da koriste dostupne besplatne usluge zbrinjavanja otpada i svojim odgovornim ponašanjem doprinesu očuvanju urednosti i čistoće grada.
Popust se odnosi isključivo na privatne korisnike s područja Pule koji već koriste i uredno plaćaju usluge Pula Herculanee.
07:55Prije 285 d12.10.2025
Spremnici će biti postavljeni na dvije lokacije u ulici Sisplac, na tri lokacije u ulici Ljudevita Posavskoga, te na jednoj lokaciji u slijepom dijelu Kochove ulice.
U sklopu radova, s javnih površina uklonit će se postojeći box-ovi s posudama, koji se povlače radi prelaska na novi, moderniji sustav.
Ovaj projekt predstavlja još jedan korak prema učinkovitijem gospodarenju otpadom, a time i prema čišćoj Puli te poboljšanoj kvaliteti života za sve građane.
Ugradnja polupodzemnih spremnika doprinosi i očuvanju okoliša, potvrđujući trajnu opredijeljenost Grada Pule i Pula Herculanee održivom razvoju i modernim komunalnim rješenjima.
Rovinj i Istra ponovno su privukli pozornost jednog od najuglednijih američkih putničkih medija. AFAR ih je uvrstio među 10 najboljih svjetskih destinacija za putovanja u rujnu, a Rovinj se našao i na naslovnoj fotografiji članka.
Pred nama je vikend s dvije potpuno različite vremenske slike. Nakon sunčane i tople subote, u nedjelju stiže pogoršanje uz česte grmljavinske pljuskove, jako jugo i mogućnost neverina na moru.
Rovinjska policija, uz pomoć talijanskog policijskog službenika, u jednom je kampu upozorila turiste kako se zaštititi od krađa tijekom ljetovanja. Poseban naglasak stavljen je na zaštitu bicikala i sprječavanje krađa s plaža.
Unatoč neujednačenim padalinama, stanje u istarskim vinogradima zasad je dobro, a zdravstvena slika vinove loze bolja nego lani. Očekuje se kvalitetna i količinski dobra berba, no njezin početak i konačan ishod i dalje će uvelike ovisiti o vremenskim prilikama.
Hrvatski Crveni križ upozorio je uoči Svjetskog dana prevencije utapanja kako je od početka ovogodišnje ljetne sezone u Hrvatskoj život u vodi izgubilo već 16 osoba. Ističu da se većina tragedija može spriječiti odgovornim ponašanjem.
Nakon što je komunalni kamion danas prijepodne završio u moru na pulskoj plaži Zlatne stijene, Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture izvijestilo je da je u tijeku opsežna sanacija onečišćenja te da će Lučka kapetanija Pula provesti istragu o okolnostima nesreće.
Brzom reakcijom vatrogasaca spriječeno je širenje onečišćenja nakon što je kamion Herculanee sletio u more na Zlatnim stijenama u Puli. Zapovjednik JVP-a Pula Ivica Rojnić otkrio je detalje intervencije u kojoj je sudjelovalo devet vatrogasaca, tri vozila i vatrogasno plovilo.
Hrvatska je u Francusku uputila protupožarni zrakoplov Canadair CL-415 s dvije posade i popratnim osobljem kako bi pomogla u gašenju velikih šumskih požara na jugozapadu zemlje. Riječ je o prvom ovogodišnjem angažmanu hrvatske protupožarne eskadrile u inozemstvu.
Od 25. srpnja na gradilištu rekonstrukcije državnih cesta DC66 i DC75 na dionici Veli Vrh – Pula na snagu stupa nova privremena regulacija prometa. Vozače očekuju promjene u zoni raskrižja s Ulicom Vallelunga.
Nakon ostavke dosadašnje ravnateljice, vođenje Javne ustanove Nacionalni park Brijuni kao vršitelj dužnosti preuzeo je Mladen Ćoza. Poručio je kako će njegov glavni prioritet biti osigurati stabilan rad ustanove, kontinuitet svih projekata te nastavak zaštite prirodne i kulturne baštine Brijuna.
Prema najnovijim podacima Državnog zavoda za statistiku, tijekom 2024. godine u Istri je rođeno 1.405 djece, a umrlo 2.510 osoba, što znači da je prirodnim putem izgubila 1.105 stanovnika.
Posjetitelji Aquariuma Pula od danas mogu isprobati novo VR iskustvo koje ih vodi u svijet koraljnih grebena. Virtualni „zaron” osmišljen je kako bi kroz interaktivni sadržaj približio važnost očuvanja morskih ekosustava.
Ministar demografije i useljeništva Ivan Šipić u razgovoru za Dnevnik Nove TV najavio je novu demografsku mjeru kojom će država obiteljima s četvero i više djece sufinancirati kupnju automobila sa sedam sjedala. Potpora će iznositi do 15.000 eura, a detalji će biti predstavljeni nakon posljednje sje