Grad Rovinj-Rovigno prošlog je tjedna objavio Javni poziv za isticanje kandidatura za članove gradskog Savjeta mladih.
Kandidature ističu udruge, učenička vijeća, studentski zborovi, pomladci političkih stranaka, sindikalne ili strukovne organizacije i neformalne skupine mladih. Kada je predlagatelj kandidature neformalna skupina mladih, kandidatura mora biti podržana potpisima od najmanje 15 mladih.
Na poziv se mogu prijaviti nezaposlene i zaposlene osobe do 30 godina, učenici srednjih škola te studenti, pod uvjetom da imaju prebivalište na području Rovinja, nemaju dugovanja prema Gradu i nisu koristili potpore Hrvatskog zavoda za zapošljavanje za usavršavanje zaposlenih.
16:20Prije 131 d06.04.2026
Mladi, u smislu ove Odluke, su osobe s prebivalištem ili boravištem na području Rovinja u dobi od 15 do 30 godina.
Rovinjski Savjet mladih imat će sedam članova koji se biraju na razdoblje trajanja mandata Gradskog vijeća Grada Rovinja-Rovigno.
Trgovci koji sami nude obročnu otplatu morat će provjeravati kreditnu sposobnost kupaca, no promjene se neće odnositi na plaćanje na rate kreditnim i debitnim karticama.
U utorak, 18. kolovoza, počinje isplata doplatka za djecu za srpanj. Prema podacima Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, isplatom će biti obuhvaćeno 124.216 korisnika za ukupno 259.210 djece.
Istra 1961 oduševila je Drosinu! Zeleno-žuti su pred oko 2.500 gledatelja uvjerljivo svladali Slaven Belupo 3:0, uz prvijenac Nika Škafara Žužića i dva gola Hamze Jaganjca, ali i igru koja je pokazala koliko ova mlada momčad može.
Hoteli se pune, kamperi rezerviraju, a putnici prelaze stotine kilometara kako bi nekoliko minuta gledali u nebo. Potpuna pomrčina Sunca ponovno je pokazala koliko raste astroturizam – putovanja motivirana pomrčinama, zvijezdama i drugim nebeskim fenomenima.
Pula će s 20 tisuća eura pomoći Omišu u saniranju posljedica velikog požara, a iz Grada poručuju kako su, bude li potrebno, spremni pružiti i dodatnu pomoć stradalom području.
Prema podacima Državnog zavoda za statistiku, mladi u Hrvatskoj roditeljski dom napuštaju kasnije nego njihovi vršnjaci u bilo kojoj drugoj članici Europske unije – u prosjeku tek s 31,5 godina. Gotovo 90 posto mladih od 16 do 29 godina još živi s roditeljima.
Ljeti je gotovo stalno u nekom obliku pripravnosti, a kada nije na zemlji, najčešće je u svom Air Tractoru Fire Bossu, negdje iznad hrvatske obale, u potrazi za dimom koji bi mogao značiti početak požara.
Rezultati porečkih znanstvenika tako otvaraju prostor za razvoj novih, bioloških pripravaka koji bi u budućnosti mogli pomoći u smanjenju korištenja konvencionalnih pesticida.
Otpad će bez naknade moći predati fizičke osobe s prebivalištem ili boravištem na području Općine Bale, kao i vlasnici nekretnina na području općine koji su obveznici plaćanja javne usluge sakupljanja komunalnog otpada.
Dolazak fronte neće označiti kraj ljetnih vrućina. Nakon kratkotrajne promjene očekuje se nastavak pravog ljetnog vremena – zasad nema govora o ozbiljnijem zahlađenju ili takozvanom ljetolomu.