Ove srijede u Rovinju još jedna akcija darivanja krvi!
"Krv može dati svaka punoljetna osoba dobrog zdravstvenog stanja stoga vas pozivamo da se odazovete u što većem broju i da sa sobom povedete nekoga jer je uvijek lijepše i ugodnije darovati život i nadu u društvu. Čekamo vas ove srijede na starom mjestu!", pozvala je Dajana Medić, ravnateljica grads
U Multimedijalnom centru Grada Rovinja u petak je održana svečanost povodom Dana dobrovoljnih darivatelja krvi, na kojoj su uručena priznanja brojnim sugrađanima koji već godinama nesebično daruju krv i time spašavaju ljudske živote.
Sestre blizanke iz Rovinja cijelog su života bile aktivne darivateljice krvi. Riječ je o Blanki Dušati koja za sobom ima 69 darivanja te njenoj sestri Vesni Tanović koja je upisala 70 darivanja.
12:45Prije 3 d25.10.2025
"Krv može dati svaka punoljetna osoba dobrog zdravstvenog stanja stoga vas pozivamo da se odazovete u što većem broju i da sa sobom povedete nekoga jer je uvijek lijepše i ugodnije darovati život i nadu u društvu. Čekamo vas ove srijede na starom mjestu!", pozvala je Dajana Medić, ravnateljica gradskog društva Crvenog križa Rovinj.
“Poštovani susjedi, lijepo vas molim da ne gomilate nerazvrstani otpad ispred tuđih vrata. I ovaj put ću vaš otpad razvrstati u svoje kante, ali vas molim da me ubuduće ne iskorištavate'', poručio je građanin.
Ovogodišnje izdanje privuklo je rekordan broj uzoraka – gotovo 200 različitih rakija – među kojima su stručnjaci imali nimalo lak zadatak odabrati najbolje.
Ponašanje sudionika ključna je sastavnica sigurnosti cestovnog prometa, stoga pozivamo vozače da se, radi osobne sigurnosti i sigurnosti svih sudionika u prometu, pridržavaju prometnih pravila i propisa i podignu razinu sigurnosti u cestovnom prometu na još višu razinu.
U rovinjskom akvatoriju, u blizini otoka San Giovanni, ronioci su pronašli torpedo iz Prvog svjetskog rata koji je ležao na dubini od oko 20 metara, a stručnjaci Protueksplozijske službe MUP-a uspješno su ga uklonili bez opasnosti po građane i plovidbu.
Događaj u organizaciji Kluba Gea Pula, tvrtke Alden bakalar i Teći isti piti pod sloganom “NE ću ben, hodi zajno” održan je u svrhu prevencije raka dojke za kraj Mjeseca borbe protiv raka dojke.
Najniži iznos koji će se financirati iznosi 663,00 eura, a najviši 1.990,00 eura. Očekuje se da će se financirati ukupno deset projekata. Prijave se podnose poštom ili elektroničkim putem, a Javni poziv ostaje otvoren do iskorištenja sredstava ili najkasnije do 31. listopada 2025. godine.
Čitanje priča djeci u bolnici donosi smirenje, osjećaj sigurnosti i emocionalnu podršku. Roditeljima omogućuje trenutke predaha, dok bolnički prostor pretvara u toplije, ljudskije i empatičnije mjesto.
Predstavljanje knjige održati će se uz prigodan kulturno umjetnički program sutra 30. listopada 2025. godine u Domu kulture, Trg Matka Laginje 1, Rovinjsko Selo, sa početkom u 18:00 sati.
Visina povrata ovisi o iznosu mjesečne mirovine. Umirovljenicima s mirovinom manjom od 335 eura, kao i osobama starijim od 65 godina koje nemaju redovna primanja, Grad će refundirati puni iznos uplaćene premije.
Izv. prof. dr. sc. Darko Etinger, dekan Fakulteta informatike u Puli, imenovan je savjetnikom rektora Sveučilišta Jurja Dobrile za umjetnu inteligenciju i digitalizaciju, dok je na nacionalnoj razini ušao u sastav Hrvatskog povjerenstva za suradnju s UNESCO-om.
Uoči početka kongresa hrvatskog kampinga, Glavina je najavio da će izmjene Zakona o prostornom uređenju i Zakona o ugostiteljskoj djelatnosti zajedno s pripadajućim pravilnicima, biti u četvrtak na Vladinom dnevnom redu.