(FOTO) U ispunjenoj Žatici održan prvi Thompsonov koncert u Poreču!
Večer je protekla u znaku zajedništva, pjesme i emocija, uz energičan nastup koji je publika pratila od prve do posljednje minute.
23:11Prije 2 h10.01.2026
Predstavnici Klastera „Hrvatskog pršuta“ predstavili su Predsjedniku Milanoviću svoje aktivnosti na očuvanju izvornosti i autohtonosti pršuta, među kojima je i manifestacija „Dani hrvatskog pršuta“ koja se ove godine održala jedanaesti puta.
Predsjednik Republike Zoran Milanović primio je danas predstavnike Klastera „Hrvatskog pršuta“, udruženja koje okuplja domaće proizvođače certificiranih i na razini Europske unije zaštićenih hrvatskih pršuta – krčkog, istarskog, drniškog i dalmatinskog.
Predstavnici Klastera „Hrvatskog pršuta“ predstavili su Predsjedniku svoje aktivnosti na očuvanju izvornosti i autohtonosti pršuta, među kojima je i manifestacija „Dani hrvatskog pršuta“ koja se ove godine održala jedanaesti puta. Riječ je o stručnom i edukativnom skupu čiji je cilj promoviranje proizvodnje autohtonih vrsta hrvatskog pršuta.
Razgovarali su i o stanju u domaćoj prehrambenoj industriji te o uvjetima i ograničenjima u kojima rade proizvođači zaštićenih hrvatskih pršuta.
Važno je pri tome, istaknuli su, poticati gospodarsku suradnju između svinjogojske proizvodnje, klaoničke industrije i pršutarske proizvodnje kako bi prepoznatljivi zaštićeni hrvatski pršut sačuvao svoje mjesto na domaćem, ali i inozemnom tržištu.
Klaster „Hrvatskog pršuta“ osnovan je krajem 2013. godine uz potporu Ministarstva poljoprivrede, Hrvatske gospodarske komore i drugih mjerodavnih institucija kako bi se udruživanjem proizvođača povećala konkurentnost uz zajednički nastup na domaćem i europskom tržištu.
Klaster danas ima 24 redovna člana, te dva podupiruća, što obuhvaća oko 95 posto ukupne pršutarske proizvodnje u Hrvatskoj.
Na sastanku u Uredu predsjednika Republike bili su izvršni direktor Klastera Ante Madir i članovi Upravnog odbora Vlade Prančić, Drago Pletikosa i Melani Hreljak. Uz predsjednika Milanovića bio je posebni savjetnik Predsjednika za ekonomiju Velibor Mačkić.
Istovremeno, velik broj posjetitelja još uvijek čeka ispred dvorane kako bi ušli unutra i zauzeli svoja mjesta.
19:03Prije 6 h10.01.2026
Komemoracija je započela polaganjem vijenaca na spomenik koji se nalazi u središtu sela, a uz brojne delegacije svoju je počast odala i savjetnica za odgoj i obrazovanje predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića, njegova jučerašnja izaslanica Jadranka Žarković, uz pripadnike Počasno-zaštitne
12:45Prije 13 h10.01.2026
Povrat je moguć u razdoblju od 12. do 16. siječnja, svakog dana od 14:00 do 17:00 sati.
10:00Prije 16 h10.01.2026
Cilj zahvata je omogućiti priključenje novih korisnika na trafostanicu TS Radetići te poboljšati naponske prilike za postojeće potrošače.
09:33Prije 16 h10.01.2026
Radovi na starom dijelu škole brzo napreduju – uklonjeni su parket i keramika u kuhinji i učionicama, a sljedeći koraci uključuju postavljanje nove prozorske stolarije i sustava grijanja.
09:05Prije 16 h10.01.2026
Zabranjen je unos pirotehničkih sredstava, oružja i drugih predmeta koji mogu ugroziti sigurnost posjetitelja, kao i paljenje i bacanje pirotehnike unutar dvorane. Policija poziva posjetitelje da se suzdrže od uporabe pirotehnike zbog zatvorenog prostora u kojem će boraviti veći broj građana.
07:55Prije 18 h10.01.2026
„Važno je čuvati se ove iznenadne hladnoće i niskih temperatura na način da izbjegavamo izlazak po hladnoći u ranim jutarnjim satima, odnosno navečer''.
06:20Prije 19 h10.01.2026
U svojoj 3000 godina dugoj povijesti Pula nikad prije nije doživjela ovakvo razaranje koje je kasnije dovelo do potpuno izmijenjenog izgleda grada.
22:05Prije 1 d09.01.2026