Novu 2025. godinu Istarsko narodno kazalište Gradsko kazalište Pula otvara recitalom Lovre Marušića, dobitnika niza priznanja na međunarodnim pijanističkim nagradama, za kojeg kritika kaže da su mu misli i umjetnička imaginacija brži od prstiju, a koji će se predstaviti izborom iz opusa Ludwiga van Beethovena, Jeana Sibeliusa, Franza Schuberta i Franza Liszta.
Program u okviru ciklusa koncerata “Samo najbolje” na programu je u utorak, 14. siječnja 2025. godine u 20 sati.
U trećoj sezoni kao i prethodnih godina očekuje nas pet koncerata koji će se odvijati od siječnja do travnja.
13:03Prije 159 d19.01.2025
Lovre Marušić, dobitnik prestižnih nagrada poput srebrne medalje na Cleveland International Piano Competition 2021 i Telekom Beethoven International Piano Competition 2023, uz posebnu nagradu Robert Schumann Award, već je etablirao svoje ime na međunarodnoj pijanističkoj sceni.
Foto: Istarsko narodno kazalište
Branimir Pofuk u Večernjem listu ističe: “Svijet je prepun brzoprstih mladih pijanista. Ali, među njima se izdvajaju oni poput Marušića kojima su misli i umjetnička imaginacija brže od prstiju.”
Marušić je svoja prva glazbena znanja stekao u rodnom Omišu, a svoju karijeru nastavio graditi u Moskvi, Zagrebu i Weimaru, pod mentorstvom svjetski poznatih pedagoga.
Njegovi uspjesi na međunarodnim natjecanjima te nastupi s eminentnim orkestrima i komornim sastavima učvrstili su njegov status kao jednog od najtalentiranijih pijanista svoje generacije.
Foto: Istarsko narodno kazalište
Program koncerta bit će prava poslastica za ljubitelje klasične glazbe. Marušić će otvoriti večer Beethovenovim Sedam bagatela, op. 33, a nastaviti s njegovim Sonatama br. 1 i br. 14, poznatom kao “Mjesečeva sonata”.
Slijede djela Jeana Sibeliusa i Franza Schuberta, dok će finale pripasti Lisztovoj Dolini Obermann iz ciklusa “Godine hodočašća”.
Koncert obećava nezaboravno glazbeno iskustvo koje će vas povesti na putovanje kroz emotivnu dubinu i tehničku briljantnost Marušićeve izvedbe.
Ulaznice su već u prodaji, a svoje mjesto osigurajte na www.ink.hr.
''Valamar sustavno ulaže u razvoj korisničkog iskustva i uvjete rada zaposlenika“, izjavila je Vesna Otočan, direktorica Odjela rezervacijskog centra u Valamaru.
Novoizgrađeno parkiralište nalazi se uz sam centar grada, svega 3 minute hoda do najfrekventnijih lokacija u Umagu, od tržnice, pošte, trgovina, ugostiteljskih objekata, crkve, apoteke, do brojnih drugih lokacija.
Primjer Buzeta pokazuje da su sustavna ulaganja i edukacija građana ključni faktori uspjeha, no da bi se postigli nacionalni ciljevi – potreban je širi zahvat i podrška svim jedinicama lokalne samouprave.
Općina ovim putem poziva sve koji još nisu ispunili zakonsku obvezu edukacije da iskoriste ovu priliku te besplatno steknu potrebna znanja i uvjerenje za rad s pesticidima.
Zanimljive i dirljive kazališne predstave, snažna glumačka ostvarenja, puno gledalište i zadovoljna publika na Trgu Tomaso Bembo u Balama obilježili su ovotjednu atmosferu na 5. Bembo Festu.
Udruga Forma i ove je godine pripremila izuzetno bogat program Samlja koji okuplja umjetnike, stvaratelje, kulturne djelatnike i publiku iz cijele Istre i šire.
Koncertom izvanrednog Ensemble Acoustic Projecta u prepunoj rovinjskoj crkvi sv. Franje svečano je otvoren 21. BaRoMus Festival, koji pod umjetničkim vodstvom Domagoja Terzića do 15. srpnja donosi niz koncerata vrhunskih međunarodno priznatih glazbenih umjetnika.
Ovi razgledi, koji su otvoreni za sve posjetitelje i turiste, osmišljeni su kako bi promovirali prirodne, povijesne, kulturne i gastronomske posebnosti Vodnjana.
„Kadi je ti kunfin?“ Teatra Naranča čakavska je komedija i komična priča o današnjici u kojoj se djeca i unuci snalaze u moru dogovora svojih očeva i djedova po pitanju vlasništva zemlje.