Tijekom svibnja u pazinskoj Kući za pisce/Hiži od besid boravi njemački autor Ralph Stieber (Aschaffenburg, Njemačka, 1978.)
Stieber objavljuje publicističke knjige, drame, pjesme i priče. Studirao je glumu i desetak godina nastupao kao filmski i kazališni glumac.
Apsolvirao je copywriting na Miami Ad School u Berlinu, te 2018. godine osnovao agenciju za pripovijedanje priča (storytelling). Kao samostalni umjetnik živi i radi u Berlinu.
Ovog svestranog umjetnika predstavit će široj javnosti u srijedu, 14. svibnja, u Kući za pisce/Hiži od besid (Ul. Julesa Vernea 8) s početkom u 18 sati.
Razgovor s autorom na engleskom će jeziku voditi David Howard.
Prošlog tjedna Ralpha Stiebera u Pazinu posjetila je ekipa HRT-a na čelu s novinarom Gordanom Nuhanovićem, a prilog koji su tom prilikom snimili bit će uskoro emitiran u emisiji Art na 3. programu Hrvatske radiotelevizije.
Ovogodišnje natjecanje posebno je jer je po prvi put licencirano od strane Hrvatskog plivačkog saveza (HPS). To znači da će utrke suditi službeni, licencirani suci, a rezultati će se mjeriti elektronski i voditi u skladu s pravilima HPS-a.
Vozač se nedaleko skretanja za kaznionicu u Valturi, iz zasad neutvrđenih razloga, propustio kretati sredinom obilježene prometne trake te je izgubio nadzor nad automobilom i udario u stablo. U nesreći je 70-godišnji vozač smrtno stradao.
U 21 sat na Trg maršala Tita u Rovinju nastupit će Big One – European Pink Floyd Show, jedan od najpoznatijih i najcjenjenijih tribute bendova posvećenih legendarnom britanskom rock sastavu Pink Floyd.
Ne samo kroz interpretaciju, već i kroz blisku komunikaciju Urbana i benda s gledalištem, večer se činila osobnom i intenzivnom. Spustio se Urban i među publiku i odande pjevao i plesao te tako pretvorio koncert u pravi spektakl.