Ovoga tjedna CMIK Novigrad donosi raznolik kulturni program koji uključuje talk show, filmske projekcije u sklopu projekta FUŠ – Film u školi, kazališnu komediju te posebnu filmsku večer.
Poseban segment ovotjednog programa čine jutarnje projekcije namijenjene novigradskim osnovnoškolcima, organizirane u okviru edukativnog projekta FUŠ – Film u školi.
Riječ je o programu koji djeci predškolske i školske dobi približava filmsku umjetnost, potiče razvoj filmske pismenosti te stvara naviku kritičkog i aktivnog gledanja filma. Projekcije su ciljano odabrane kako bi obradile teme bliske djeci i istovremeno se nadovezale na školski kurikulum.
Svakom prikazivanju prethodi uvod stručne osobe, a nakon filma održava se kratka diskusija o temama i motivima koje djelo otvara. CMIK / CMC u projekt se uključio prošle godine i u suradnji s Kinom Valli kontinuirano provodi selektirane projekcije namijenjene lokalnim školama.
Jutarnje projekcije održat će se u srijedu i petak, a ovotjedni izbor filmova uključuje naslove „Klinci u akciji“, „Veliki život“, „Honey“ i „Dječak u ružičastim hlačama“. Riječ je o ostvarenjima koja mlađim gledateljima pristupačno i angažirano otvaraju teme prijateljstva, odrastanja, odgovornosti, empatije i prihvaćanja različitosti.