Dječji odjel rovinjske Gradske knjižnice otvoren unatoč radovima
Bor je već postavljen i čeka maštovite dječje ruke koje mogu izraditi vlastiti ukras tako da na bijelom kartonskom kružiću nacrtaju omiljeni lik iz priče, najdražu scenu iz knjige ili napišu kratku poruku.
Dječji odjel rovinjske Gradske knjižnice i dalje je otvoren, te unatoč radovima, knjižnica ostaje mjesto susreta, mašte i zajedništva. Bor je već postavljen i čeka maštovite dječje ruke koje mogu izraditi vlastiti ukras tako da na bijelom kartonskom kružiću nacrtaju omiljeni lik iz priče, najdražu scenu iz knjige ili napišu kratku poruku.
Svaki će ukras biti obješen na bor, koji će tako postati pravo malo stablo ispunjeno dječjom kreativnošću.
"U vrijeme kada je važno čuvati duh zajedništva, naša knjižnica nastavlja biti mjesto gdje mašta živi, a knjige i priče povezuju sve generacije, čak i tijekom radova. Očekujemo i priželjkujemo odaziv što većeg broja djece i roditelja", poručili su iz rovinjske Gradske knjižnice.
18:31Prije 206 d11.12.2025
Tu je i poseban sandučić za pisma Djedu Mrazu u koji mališani mogu ubaciti svoje želje, crteže i poruke. Uz to, knjižničarke su pripremile organizirana čitanja blagdanskih priča u suradnji sa školama i vrtićima, a roditelji i djeca mogu posuditi i bogat izbor blagdanskih knjiga za čitanje kod kuće.
Porečka policija u utorak će provesti prometnu akciju usmjerenu na kontrolu korištenja sigurnosnog pojasa i nepropisne uporabe mobitela tijekom vožnje. Samo ove godine na području Poreča evidentirano je gotovo 500 takvih prekršaja.
Gradnja nove POS zgrade s 20 stanova službeno je započela u Bujama. Investicija vrijedna 2,7 milijuna eura trebala bi biti dovršena za godinu dana, a budući vlasnici stanove će moći kupiti po subvencioniranoj cijeni od 2.104 eura po četvornom metru.
Uoči večerašnjeg koncerta naš Teo susreo se s Alenom Vitasovićem u Puli. U opuštenom razgovoru dotaknuli su se njegove dugogodišnje karijere, glazbenih početaka, čakavice, Pule i večerašnjeg nastupa. Donosimo najzanimljivije dijelove razgovora.
Od 14. do 28. srpnja građani Pule imat će priliku sudjelovati u javnoj raspravi o Prijedlogu izmjena i dopuna Urbanističkog plana uređenja „Lučica Delfin“. Riječ je o postupku kojim se plan usklađuje s važećim propisima i prilagođava procesu digitalne transformacije prostornih planova.
Prepunu dvoranu Adris i dugotrajan pljesak izazvala je predstava „Početak”, koja je u sklopu 8. Rovinj Art & More Festivala publici donijela emotivnu priču o ljubavi, usamljenosti i novim počecima, potvrdivši još jednom visoku razinu ovogodišnjeg festivalskog programa.
Njihovi različiti, ali podjednako snažni likovni rukopisi susrest će se u jedinstvenom izložbenom dijalogu koji istražuje čovjeka, emocije i suvremeno društvo.
Gradska knjižnica „Matija Vlačić Ilirik“ Rovinj – Rovigno obilježila je 40. obljetnicu djelovanja bogatim kulturnim programom koji je okupio zavičajne pjesnike, učenike, glazbenike i brojne građane, potvrdivši svoju važnu ulogu u kulturnom životu grada.
U sklopu festivala bit će održane dvije besplatne projekcije prilagođene gluhim, nagluhim, slijepim i slabovidnim osobama te predstavljene prve nacionalne smjernice za inkluzivne titlove.