Masovna tučnjava u centru Pule: Troje završilo u bolnici
U sukobu je sudjelovalo više osoba, među njima i strani državljani, a tri osobe prevezene su u bolnicu.
23:04Prije 5 h26.07.2026
„Umjesto kratkoročnih političkih trikova, nudimo jasne i provedive mjere koje donose dugoročnu stabilnost i korist za sve građane Pazina“, rekao je Ivančić te predstavio konkretne prijedloge IDS-a.
„Aktualna gradonačelnica četiri je puta mijenjala svoju odluku o raspolaganju gradskom imovinom. Takva nedosljednost nije slučajna – ona je rezultat političkog lutanja, neiskustva i kratkoročnog pristupa vođenju grada“, izjavio je Vedran Ivančić, kandidat IDS-a za gradonačelnika Pazina.
Podsjetio je kako je Suzana Jašić, dok je bila gradska vijećnica, redovito isticala važnost očuvanja zajedničkih resursa i razboritog gospodarenja gradskom imovinom. „Čim je preuzela funkciju gradonačelnice, sve se promijenilo. Rasprodaja vrijednih parcela postala je glavni alat za zatvaranje proračunskih rupa, a o načelima koje je prethodno zastupala više se nije govorilo“, naglasio je Ivančić.
Upozorio je i na aktualni politički zaokret u ponašanju gradonačelnice.
„Danas, tik pred izbore, naglo povlači ručnu. Povlači je jer je jasno da su građani prepoznali njezinu nedosljednost. Mi smo u pravom trenutku upozorili na pokušaje prodaje itekako vrijednih nekretnina – poput parcela u Špadićima i u Ulici Štefanije Ravnić – i to je zaustavljeno isključivo zahvaljujući našoj reakciji. Ova nagla promjena nije posljedica novog uvjerenja, već straha od izbornog poraza“, rekao je.
Ivančić ističe da IDS već mjesecima upozorava na ozbiljne financijske probleme u Gradu Pazinu. „Dug Grada potencijalno iznosi čak 1,5 milijuna eura, a to znači da je Pazin de facto pred bankrotom. Grad ne podmiruje svoje obveze na vrijeme, dobavljači čekaju, a sve se to pokušava prikriti neodgovornim političkim manevrima. Pitam – zašto građani Pazina moraju plaćati cijenu lutanja i neznanja Suzane Jašić?“, poručuje Ivančić.
Prema njegovim riječima, ako aktualna vlast ostane na čelu grada, očekuje nas nastavak rasprodaje gradske imovine – dokumentacija za to već postoji – i nova poskupljenja javnih usluga poput vrtića i Doma umirovljenika.
„Umjesto kratkoročnih političkih trikova, nudimo jasne i provedive mjere koje donose dugoročnu stabilnost i korist za sve građane Pazina“, rekao je Ivančić te predstavio konkretne prijedloge IDS-a:
Aktivacija poduzetničkih zona, uključujući Pazinku 3 i 4 – stvaranje uvjeta za nove investicije, otvaranje radnih mjesta, razvoj lokalnog gospodarstva i punjenje gradskog proračuna, umjesto rasprodaje imovine.
Program stambenog zbrinjavanja mladih – kroz subvencionirano stanovanje, poticanje gradnje i pravednu raspodjelu postojećih kapaciteta, na gradskim parcelama koje se više neće prodavati zbog početničkih grešaka aktualne vlasti.
Sveobuhvatno uređenje starogradske jezgre uz korištenje vanjskih sredstava, s ciljem turističkog pozicioniranja Pazina – grada čija je povijesna jezgra ostala nepravedno zanemarena.
„Stabilan i jak gradski proračun omogućuje niže cijene javnih usluga, viši životni standard i pozicionira Pazin kao grad u kojem se želi ostati, živjeti i stvarati. Pazin more – i mora – puno bolje“, zaključio je Ivančić.
Prometne gužve kod kružnog toka u blizini City Malla, koje posljednjih mjeseci stvaraju velike probleme vozačima, bile su jedna od tema sjednice Gradskog vijeća Pule. Iz Grada poručuju kako postoji rješenje, no prije početka radova potrebno je riješiti imovinskopravne odnose.
20:28Prije 1 d25.07.2026
U tijeku je najveća obnova željezničke infrastrukture u Istri u posljednjih nekoliko desetljeća. U projekt vrijedan 55 milijuna eura uključena je obnova 50 kilometara pruge od slovenske granice do Svetog Petra u Šumi, a nakon završetka radova vlakovi će prometovati brže i sigurnije.
06:20Prije 1 d25.07.2026