Pulski gradonačelnik komentirao je izjave pojedinih političkih aktera koji su otvoreni podržali Peđu Grbina u utrci za gradonačelnika najvećeg istarskog grada.
Podsjetimo, nezavisna Lorena Boljunčić kazala je kako njezina lista neće podržati novi mandat aktualnog gradonačelnika i pozvala svoje glasače da daju šansu Peđi Grbinu. Isto su učinili i pojedinici kandidati s liste Gorana Mihovilovića.
Odluka IDS-a još uvijek nije poznata. Podsjetimo, upravo su NL Filipa Zoričića i IDS osvojili najviše mandata, njih pet. Četiri ih je osvojio SDP, HDZ jedan dok su nezavisne liste Lorene Boljunčić i Gorana Mihovilovića kao i Možemo osvojili po dva.
Pulski gradonačelnik Filip Zoričić na svom se Facebook profilu osvrnuo na posljednja zbivanja upitavši je li grad: trgovina ili ljubav?
“Po svemu sudeći, većina koja je ušla u Gradsko vijeće dogovorila je trgovinsku suradnju s Grbinom i SDP-om, pretvarajući grad u veliki shopping centar. Dogovorili su i fotelje i direktorska mjesta i članstva u nadzornim odborima. Ja na takvu politiku ne pristajem i neću to činiti.
S nijednom opcijom nisam sjeo trgovati, jer grad nije trgovina. Grad nije jeftina butiga.
'Nitko me nije kupio i neće me kupiti, niti ucijeniti'
Izbori za gradonačelnika su za deset dana i kada građani odluče tko će u sljedeće četiri godine voditi grad treba sjesti i odrediti stabilnu i održivu većinu. I definirati suradnju koja će jačati Pulu, a ne svesti cijelu priču na podjelu fotelja.
Vraćati grad unatrag niti ima smisla niti to želim. U takvim kombinacijama ja neću sudjelovati. Ponavljam, grad nije trgovina. Grad je ljubav. Od prvog dana to govorim, tako i djelujem. Još od prve kampanje, a onda i kao gradonačelnik. Nitko me nije kupio i neće me kupiti, niti ucijeniti.
Što su to pojedinci napravili pa da znaju kako upravljati gradom? Jesu li te trgovinske koalicije zapravo spašavanje vojnika Ryana? A cijena? Nema cijene. Barem ne za mene. Vidimo se 1.6., jer za Pulu treba imat dušu” poručio je Zoričić.